Sport Bild: Filipe Luís odrzucił ofertę Borussii Dortmund. Czeka na Barcelonę?!

Sport Bild: Filipe Luís odrzucił ofertę Borussii Dortmund. Czeka na Barcelonę?! fot.
Karol Brandt
Źródło: Sport Bild

Latem z Atlético Madryt najprawdopodobniej odejdzie Filipe Luís. Do niedawna wydawało się, że może on obrać niemiecki kierunek. Brazylijczyk ma jednak inne plany co do swojej przyszłości.

Lewy defensor już przed rokiem był bliski zmiany klubowych barw. Wówczas o jego angaż starało się Paris Saint-Germain. Ostatecznie Diego Simeone przekonał go do pozostania na Wanda Metropolitano. Niewykluczone jednak, że po zakończeniu sezonu piłkarz z Kraju Kawy po raz kolejny będzie bohaterem wielu spekulacji transferowych.

Jego umowa traci bowiem ważność już 30 czerwca 2019 roku. To oznacza, że już teraz może on negocjować z dowolnym klubem. Ta sytuacja przyciągnęła Borussię Dortmund czy Bayer Leverkusen.

Okazuje się jednak, że 33-latek zdążył już odrzucić propozycję dortmundczyków. Powód? Woli poczekać na ruch ze strony Barcelony. Jeśli jednak ostatecznie nic takiego się nie wydarzy, być może gracz podpisze nowy kontrakt z „Los Rojiblancos” lub wróci do Brazylii, gdzie o jego zakontraktowanie stara się Flamengo.

38-krotny reprezentant „Canarinhos” w bieżącym sezonie wystąpił w 26 meczach, a swoją obecność na boisku zaznaczył dwoma trafieniami i trzema finalnymi podaniami. 

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy