Sport: Porozumienie Frenkiego de Jonga

Sport: Porozumienie Frenkiego de Jonga
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Sport

Saga związana z transferem Frenkiego de Jonga powoli dobiega końca.

W ostatnich tygodniach media informowały o zainteresowaniu 21-latkiem ze strony Paris Saint-Germain. Owe pogłoski zostały jednak szybko zdementowane przez agenta zawodnika. Wydaje się, że pomocnikowi najbliżej do Barcelony.

Według doniesień prasy de Jong jest o krok od przeprowadzki do ekipy mistrza Hiszpanii. Sam zainteresowany miał rzekomo zaakceptować proponowane warunki.

Z nowym klubem zwiąże się pięcioletnim kontraktem, który zagwarantuje mu progresywne zarobki. Jedyne, co dzieli go od dopięcia transakcji, to zgoda rodzimego pracodawcy.

Cena za utalentowanego zawodnika wynosi 75 milionów euro. To dość sporo, dlatego „Blaugrana” stara się wynegocjować porozumienie na poziomie 60 milionów euro, tym bardziej że Ajax nie zgadza się na transfer swojego wychowanka w zimie i najchętniej poczekałby ze wszystkim do lata. To z kolei nie odpowiada Barcelonie, która chce sobie zagwarantować, że nikt nie sprzątnie jej go sprzed nosa. 

Agent De Jonga rozmawiał w ostatnim czasie z wieloma renomowanymi klubami, jak choćby Manchesterem City, czy Bayernem. Sam piłkarz jest jednak pewny swego i nie chce słyszeć o innym kierunku, niżeli stolica Katalonii.

Środkowy pomocnik rozegrał w tym sezonie we wszystkich rozgrywkach 27 spotkań. W tym czasie zdobył cztery bramki i zanotował jedną asystę. Obecna umowa wiąże go ze stołecznym klubem do 30 czerwca 2022 roku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Grzegorz Krychowiak odchodzi z Lokomotiwu Moskwa [OFICJALNIE] Grzegorz Krychowiak odchodzi z Lokomotiwu Moskwa [OFICJALNIE] Łukasz Teodorczyk oferowany polskim klubom Łukasz Teodorczyk oferowany polskim klubom FC Barcelona: Ronald Koeman skreślił wychowanka [OFICJALNIE] FC Barcelona: Ronald Koeman skreślił wychowanka [OFICJALNIE] Transfery - Relacja na żywo [01/08/2021] Transfery - Relacja na żywo [01/08/2021] Czesław Michniewicz grzmi po porażce z Radomiakiem. Zapowiada wyciągnięcie konsekwencji wobec Mladenovicia i Josué Czesław Michniewicz grzmi po porażce z Radomiakiem. Zapowiada wyciągnięcie konsekwencji wobec Mladenovicia i Josué Juventus finalizuje transfer napastnika Juventus finalizuje transfer napastnika Josip Iličić bohaterem głośnego transferu. „Przygotowuje się do znalezienia nowego klubu” Josip Iličić bohaterem głośnego transferu. „Przygotowuje się do znalezienia nowego klubu”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy