SSC Napoli: Mertens pobił rekord Hamšíka

SSC Napoli: Mertens pobił rekord Hamšíka fot. FotoPyK

Napoli pokonało w półfinale Pucharu Włoch Inter Mediolan i zapewniło sobie awans do finału tych rozgrywek. Sobota była szczególna dla Driesa Mertensa, który pobił tego dnia rekord Marka Hamšíka.

W sobotni wieczór naprzeciw siebie stanęły jedenastki Napoli i Interu Mediolan. W potyczce padł remis, ale awansowali ci pierwsi, dzięki wyjazdowemu zwycięstwu w pierwszym meczu.

W spotkaniu padł wynik 1-1. Pierwszego gola dla gości strzelił Christian Eriksen, a na kilka minut przed przerwą wynik spotkania ustalił Dries Mertens.

Dla Belga był to szczególny moment. Ze 122 zdobytymi bramkami na koncie wysunął się na czoło w klasyfikacji najlepszych strzelców w historii Napoli. Do tej pory pierwsze miejsce w tym rankingu okupował Marek Hamšík.

Podopieczni Gennaro Gattuso zmierzą się w finale z Juventusem, który dzień wcześniej wyeliminował AC Milan.