Stal Mielec sprowadziła następcę Saïda Hamulica. Transfer wewnątrz Ekstraklasy [OFICJALNIE]

Stal Mielec sprowadziła następcę Saïda Hamulica. Transfer wewnątrz Ekstraklasy [OFICJALNIE] fot. Stal Mielec
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Stal Mielec

Stal Mielec potwierdziła pozyskanie nowego napastnika. Jest nim Rauno Sappinen z Piasta Gliwice.

We wtorek pojawił się komunikat potwierdzający przenosiny Saïda Hamulica ze Stali Mielec do Toulouse. Klub z Ekstraklasy otrzyma za niego 2,3-2,5 miliona euro, co jest dla niego rekordową sprzedażą, choć nie można zapominać, że będzie musiał oddać 30 procent z kwoty transferu DFK Dainava. Dla mielczan to duże osłabienie. Hamulic jest liderem klasyfikacji strzelców do spółki z Davo (po dziewięć bramek).

Jego godnym następcą spróbuje zostać Rauno Sappinen. Stal wypożyczyła go z Piasta Gliwice do końca sezonu 2022/2023, zawierając w umowie opcję wykupu.

49-krotny reprezentant Estonii trafił do Polski na początku 2022 roku. Jego przygoda z Piastem jest nieudana. Na pierwszego gola czekał do października (mecz z Pogonią Szczecin) i to jego jedyne trafienie. Po 27-latku, który wcześniej zdobył 146 bramek w barwach Flory Tallinn, dwukrotnie sięgając po koronę króla strzelców rodzimej ekstraklasy, spodziewano się znacznie więcej. Klub z Mielca zapewne liczy na to, że piłkarz odblokuje się w nowym otoczeniu.

Stal zanotowała dobrą rundę jesienną i zajmuje siódme miejsce w tabeli Ekstraklasy.

Sappinen jest jej pierwszym zimowym nabytkiem.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Chelsea chce rozbić bank na koniec zimowego okna transferowego Chelsea chce rozbić bank na koniec zimowego okna transferowego Nowa oferta za Moisésa Caicedo. 70 milionów funtów z bonusami Nowa oferta za Moisésa Caicedo. 70 milionów funtów z bonusami OFICJALNIE: Patryk Klimala podpisał kontrakt z nowym klubem OFICJALNIE: Patryk Klimala podpisał kontrakt z nowym klubem Transfery - Relacja na żywo [30/01/2023] Transfery - Relacja na żywo [30/01/2023] Złoty But: Enner Valencia wdziera się do czołówki. Cztery trafienia Ekwadorczyka w jednym meczu [TOP 20] Złoty But: Enner Valencia wdziera się do czołówki. Cztery trafienia Ekwadorczyka w jednym meczu [TOP 20] Mateusz Kowalski jednak nie dla Udinese?! Ma inny preferowany wybór Mateusz Kowalski jednak nie dla Udinese?! Ma inny preferowany wybór Legia Warszawa z hitowym transferem wewnątrz Ekstraklasy Legia Warszawa z hitowym transferem wewnątrz Ekstraklasy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy