Stępiński pójdzie na wojnę z kibicami?! Szansa na powrót do Serie A!

Stępiński pójdzie na wojnę z kibicami?! Szansa na powrót do Serie A! fot. FotoPyk
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Matteo Moretto

Hellas Werona stara się o angaż Mariusza Stępńskiego, który gra dla lokalnego rywala. Tym samym ewentualny transfer ze strony Polaka może spotkać się z dezaprobatą ze strony kibiców pochodzących z Werony.

Polak nie jest przychylnie nastawiony do pozostania w Serie B i w związku z tym chętnie powróciłby na najwyższy poziom rozgrywek we Włoszech. Do tej pory jednak wszystkie zainteresowane kluby z Parmą oraz SPAL na czele, nie potrafiły dojść do porozumienia z jego obecnym pracodawcą. Teraz swoich szans postanowili sprowadzać działacze Hellasu Werona (beniaminek Serie A), którzy według Matteo Moretto współpracującego z Gianlucą Di Marzio oraz telewizją Sky Sport Italia, rozpoczęli starania o angaż środkowego napastnika.

Za 24-latka w ostatnim czasie oferowano 3,5 miliona euro, lecz władze Chievo Werona pozostawały nieugięte, licząc zapewne na podbicie stawki ze strony innych ekip. Ostatecznie czterokrotny reprezentant „Biało-Czerwonych” nie zmienił pracodawcy, jednak bacząc na ostatnie doniesienia, to nadal jest możliwe.

Z drugiej strony warto zauważyć, że przenosiny do lokalnego rywala „Ceo” mogą zostać nie najlepiej przyjęte przez tamtejszych kibiców, którzy w dużej mierze kibicują Hellasowi, stąd niewiele bezpośrednich transakcji pomiędzy oboma klubami.

Mariusz Stępiński w sezonie 2018/2019 był najlepszym strzelcem swojej drużyny, w barwach której rozegrał 37 spotkań i strzelił sześć goli, a ponadto zanotował dwie asysty. W bieżącej kampanii Polak wystąpił w trzech meczach, lecz jak dotąd nie zdołał zaznaczyć swojej obecności. Jego kontrakt wygasa 30 czerwca 2021 roku.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Ekstraklasa: Legia zwycięska w polskim klasyku. Koszmarny błąd van der Harta [WIDEO] Ekstraklasa: Legia zwycięska w polskim klasyku. Koszmarny błąd van der Harta [WIDEO] Inter się zabezpiecza. Antywłoska klauzula przy sprzedaży Icardiego Inter się zabezpiecza. Antywłoska klauzula przy sprzedaży Icardiego Liga Mistrzów: Od ćwierćfinału do finału w dziesięć dni?! Liga Mistrzów: Od ćwierćfinału do finału w dziesięć dni?! N'Golo Kante pozwany na blisko cztery miliony euro N'Golo Kante pozwany na blisko cztery miliony euro Serie A: Nietypowy termin letniego okna transferowego Serie A: Nietypowy termin letniego okna transferowego Dramat Rafała Wolskiego. Po raz TRZECI zerwał więzadła krzyżowe Dramat Rafała Wolskiego. Po raz TRZECI zerwał więzadła krzyżowe PSG: Wszystko jasne! Definitywny transfer Icardiego PSG: Wszystko jasne! Definitywny transfer Icardiego

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy