Sterling zakłada fundację dla młodych ludzi

Sterling zakłada fundację dla młodych ludzi fot. FotoPyk
Redakcja
Redakcja
Źródło: Sunday Times

Raheem Sterling planuje założyć fundację, której celem będzie pomaganie młodym ludziom w trudnych sytuacjach. Szczegóły wyjawił w rozmowie z „Sunday Times”.

25-letni skrzydłowy Manchesteru City powiedział niedawno, że „pragnąłby stworzyć coś ogromnego”. Zdecydował się zatem na bardzo szlachetne przedsięwzięcie i zamierza otworzyć fundację, która zapewni przed wszystkim pomoc finansową potrzebującej angielskiej młodzieży.

Co więcej, planuje połączyć siły z Marcusem Rashfordem, piłkarzem Manchesteru United, który od marca tego roku jest ambasadorem organizacji FareShare, zapewniającej żywność najbardziej potrzebującym, przede wszystkim tym, którzy mocno odczuli skutki pandemii koronawirusa.

- Skończyłem z pytaniem „co może się stać, co powinno się stać”. Teraz próbuję wprowadzić rzeczy, które mogę zrobić sam – powiedział Raheem Sterling dla „Sunday Times”.

- Pomoc będzie skierowana do młodych ludzi, których dotknęły trudności, z którymi także i ja się zmagałem. Jeśli jest uniwersytet, na którym chcą studiować, potrzebują sprzętu piłkarskiego, innych rzeczy… Chcę wyciągnąć do nich pomocną dłoń – dodaje Anglik.

Co więcej, „Sunday Times” podaje, że Sterling nadal pracuje nad szczegółami fundacji. Piłkarz miał poprosić swój klub, a także swoich głównych sponsorów (w tym Pepsi i Gillette) o zastrzyk gotówki. To oznacza, że startowe fundusze fundacji mogą przekroczyć 10 milionów funtów.

MATEUSZ KOŚCIELNY

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Juventus znalazł się pod lupą prokuratury. Wszystko przez ustawiony egzamin Luisa Suáreza Juventus znalazł się pod lupą prokuratury. Wszystko przez ustawiony egzamin Luisa Suáreza Z zaplecza Ekstraklasy do Lazio? Włosi zabiegają o polski talent Z zaplecza Ekstraklasy do Lazio? Włosi zabiegają o polski talent Laurent Blanc nie ma zamiaru prowadzić profesjonalnego klubu. Już nigdy w swojej karierze Laurent Blanc nie ma zamiaru prowadzić profesjonalnego klubu. Już nigdy w swojej karierze OFICJALNIE: Patrick Vieira odchodzi z Nice OFICJALNIE: Patrick Vieira odchodzi z Nice Reprezentacja Polski: Dwa sparingi przed EURO 2020 dopięte na 98 procent Reprezentacja Polski: Dwa sparingi przed EURO 2020 dopięte na 98 procent Royston Drenthe bankrutem Royston Drenthe bankrutem FIFA 21 next gen już dostępna. Postawiono na szczegóły [WIDEO] FIFA 21 next gen już dostępna. Postawiono na szczegóły [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy