Strzelił 13 goli w minionym sezonie, trafi do Legii? Nowa polityka warszawiaków

Strzelił 13 goli w minionym sezonie, trafi do Legii? Nowa polityka warszawiaków
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Legia.net

Zgodnie z doniesieniami Legia.net Patryk Klimala znalazł się na celowniku Legii Warszawa.

W ostatnich dniach powyższe źródło informowało już o zainteresowaniu mistrza Polski Patrykiem Szyszem i Przemysławem Banaszkiem. Kolejnym młodym napastnikiem, który wkrótce może trafi do Warszawy jest Klimala.

19-latek spędził ostatni sezon na wypożyczeniu z Jagiellonii Białystok w Wigrach Suwałki. Po niezbyt dobrym początku rozgrywek z czasem zaczął on regularnie trafiać do siatki i w sumie uzbierał 13 bramek w 27 spotkaniach I ligi.

Klimala jest doskonale znany Legii. W latach 2014-2015 występował on bowiem w jej zespołach juniorskich. Grał wtedy m.in. jako prawy obrońca. Z czasem odszedł jednak do Lechii Dzierżoniów, by w końcu trafić do Jagiellonii. W niej w sezonie 2016/2017 jeszcze pod wodzą Michała Probierza zadebiutował w Ekstraklasie. W sumie wybiegał na jej boiska trzykrotnie.

Jak podaje Legia.net, pozyskanie Klimali rozważa kilka innych zespołów z najwyższego rodzimego szczebla. Nie bez znaczenia jest również fakt, że napastnik wciąż ma ważną umowę z „Jagą” (wygasa 30 czerwca 2019 roku).

To nie przypadek, że z Legią regularnie łączy się ostatnio młodych zawodników z niższych lig. Klub z Warszawy zamierza bowiem sprowadzić kilku takich graczy z myślą o ich natychmiastowym wypożyczaniu.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?” Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?” Wieczysta Kraków gra dalej w Pucharze Polski. Coraz bliżej szczebla centralnego Wieczysta Kraków gra dalej w Pucharze Polski. Coraz bliżej szczebla centralnego Tomasz Hajto gotów pomóc swojemu byłemu klubowi Tomasz Hajto gotów pomóc swojemu byłemu klubowi Liga Mistrzów zmienia format. Na co zwrócić uwagę? Liga Mistrzów zmienia format. Na co zwrócić uwagę? Manchester City: Domowa koszulka na sezon 2021/2022 [FOTO] Manchester City: Domowa koszulka na sezon 2021/2022 [FOTO] OFICJALNIE: Juventus i Milan rezygnują. W Superlidze zostają... dwa kluby OFICJALNIE: Juventus i Milan rezygnują. W Superlidze zostają... dwa kluby Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy