Strzelił 14 goli i zanotował 10 asyst w tym sezonie. Trafi do Borussii Dortmund?!

2018-04-01 22:32:34; Aktualizacja: 6 lat temu
Strzelił 14 goli i zanotował 10 asyst w tym sezonie. Trafi do Borussii Dortmund?! Fot. Transfery.info
Dawid Kurowski
Dawid Kurowski Źródło: Calciomercato

Zgodnie z informacjami „Calciomercato”, Borussia Dortmund zastanawia się nad pozyskaniem Hirvinga Lozano.

Borussia Dortmund przechodzi przez jeden z najtrudniejszych sezonów w ostatnich latach. Zespół opadł z Ligi Mistrzów już na etapie fazy grupowej, z trudem walczy o miejsce w tych rozgrywkach w przyszłym sezonie i od czasu do czasu notuje kompromitujące wpadki. Tak było między innymi w ostatnią sobotę, gry dortmundczycy przegrali z Bayernem 0-6.

Na przestrzeni ostatnich miesięcy drużyna z Signal Iduna Park straciła dwa bardzo ważne ogniwa, czyli Ousmane’a Dembélé (odszedł do Barcelony) i Pierre-Emericka Aubameyanga (odszedł do Arsenalu). Następcy zostali znalezieni, ale ich jakość odstaje od tej, jaką prezentowali wymienieni gracze. Z tego względu Borussia planuje dokonanie kolejnych wzmocnień.

Według dziennikarzy nowym celem dla dortmundczyków jest Hirving Lozano. Meksykanin od poprzedniego lata występuje w Europie, wówczas na sprowadzenie go zdecydowało się PSV Eindhoven.

22-letni zawodnik w barwach holenderskiego zespołu od samego początku wyrósł na ligową gwiazdę. Dotychczas Lozano uzbierał 14 bramek oraz 10 asyst w 23 występach w Eredivisie.