Strzelił Anglii, zagra w Porto?

Strzelił Anglii, zagra w Porto?
Wojtek Smoch
Wojtek Smoch
Źródło: Gianluca Di Marzio

FC Porto pragnie pozyskać podczas letniego okienka transferowego napastnika CF Pachuca Ennera Valencię.

Reprezentant Ekwadoru ma za sobą bardzo udany sezon, wystąpił w 27 spotkaniach Pachuki, w których zanotował 23 trafienia oraz trzy asysty. Warto dodać, że do drużyny dołączył w styczniu tego roku z ekwadorskiego Emeleku. Swoją wartość rynkową podbił we wczorajszym spotkaniu przeciwko Anglii, strzelejąc gola. Łącznie w kadrze ma już cztery w 10 meczach.

Szybkie postępy 24-latka nie uszły uwadze europejskich klubów, które bardzo chętnie widziałyby go w swoich szeregach. Największe zainteresowanie wyraża FC Porto, które znane jest z tego, że potrafi szlifować diamenty, by potem sprzedać je za kilkukrotnie wyższą kwotę. Takim też zawodnikiem ma być Valencia.

Napastnika Pachuca wycenia na pięć milionów euro. Oczywiście nie jest to zbyt wygórowana kwota dla takiego klubu jak Porto. Portugalski klub będzie musiał jednak stoczyć batalię z włoskimi zespołami, które także mają na celowniku utalentowanego Ekwadorczyka. 

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] UEFA Youth League: Remontada Deportivo La Coruña. Pogoń Szczecin odpada z rozgrywek UEFA Youth League: Remontada Deportivo La Coruña. Pogoń Szczecin odpada z rozgrywek OFICJALNIE: Ansu Fati dołącza do Pedriego. Druga młoda gwiazda Barcelony z ogromną klauzulą OFICJALNIE: Ansu Fati dołącza do Pedriego. Druga młoda gwiazda Barcelony z ogromną klauzulą Newcastle United: Trzech nowych piłkarzy łączonych ze „Srokami” Newcastle United: Trzech nowych piłkarzy łączonych ze „Srokami” Diabeł tkwi w szczegółach, czyli moc transferowych bonusów Diabeł tkwi w szczegółach, czyli moc transferowych bonusów Warta Poznań pozyskała obrońcę poza oknem [OFICJALNIE] Warta Poznań pozyskała obrońcę poza oknem [OFICJALNIE] Newcastle United prosi kibiców o niezakładanie arabskich strojów [OFICJALNIE] Newcastle United prosi kibiców o niezakładanie arabskich strojów [OFICJALNIE] Mundial 2030: Wielka Brytania i Irlandia nie zorganizują turnieju przez... kibiców?! Mundial 2030: Wielka Brytania i Irlandia nie zorganizują turnieju przez... kibiców?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy