Styczniowy transfer Szoboszlaia w ratach?!

Styczniowy transfer Szoboszlaia w ratach?! fot. Red Bull Salzburg
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Daily Mirror

Trudna sytuacja finansowa wielu ekip z całego świata sprawia, że potencjalni nabywcy liczą na rozłożenie płatności za transfer Dominika Szoboszlaia na raty. O całej sprawie informuje „Daily Mirror”.

20-latek to jedna z największych gwiazd Salzburga. Austriacki klub powoli robi się już jednak dla Węgra za mały, dlatego nawet trener drużyny przewiduje rychłe rozstanie z obiecującym zawodnikiem.

Nominalny lewy pomocnik, który może także operować w środku pola, znalazł się na celowniku Realu Madryt czy RB Lipsk, ale to AC Milan oraz Arsenal mają tego gracza na swoich radarach od dawna.

Szoboszlai jest dostępny za 24-25 milionów euro, co odpowiada kwocie zapisanej w jego kontrakcie. To niezwykle atrakcyjna cena za tak perspektywicznego piłkarza, ale to nie zmienia faktu, iż sytuacja potencjalnych nabywców nie jest najlepsza, jeśli chodzi o finanse.

W związku z tym, jak przekonuje „Daily Mirror”, londyńczycy negocjują z Salzburgiem możliwość rozłożenia płatności na trzy raty. Pierwsza, w wysokości ośmiu milionów euro, miałaby zostać uiszczona już w styczniu, a pozostałe dwie w ciągu trzech następnych lat.

Jak podkreślono, taką możliwością z pewnością byliby zainteresowanie także „Rossoneri”, a więc lider tabeli Serie A.

Trudno na razie przewidzieć reakcję Austriaków, tym bardziej że niebawem do gry włączyć mogą się także inne ekipy. Niemniej wydaje się, że z każdym dniem dwunastokrotny reprezentant Węgier jest coraz bliżej zmiany pracodawcy.

Bilans Szoboszlaia z obecnych rozgrywek to 13 spotkań, pięć goli i dziewięć asyst.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Balotelli NARESZCIE o krok od nowego klubu. Wszystko będzie jasne w połowie stycznia Balotelli NARESZCIE o krok od nowego klubu. Wszystko będzie jasne w połowie stycznia Liga Europy: Benfica bez SIEDMIU zawodników na mecz z Lechem Poznań Liga Europy: Benfica bez SIEDMIU zawodników na mecz z Lechem Poznań Wisła Kraków: Duet trenerski tymczasowo przejmuje pierwszy zespół [OFICJALNIE] Wisła Kraków: Duet trenerski tymczasowo przejmuje pierwszy zespół [OFICJALNIE] Najlepsze kluby w czołowych ligach Europy pod względem średniej liczby punktów Najlepsze kluby w czołowych ligach Europy pod względem średniej liczby punktów Kobieta po raz pierwszy w historii posędziuje w Lidze Mistrzów [OFICJALNIE] Kobieta po raz pierwszy w historii posędziuje w Lidze Mistrzów [OFICJALNIE] Cavani reaguje na śledztwo angielskiej federacji w sprawie rzekomego rasizmu. Są oświadczenia! [OFICJALNIE] Cavani reaguje na śledztwo angielskiej federacji w sprawie rzekomego rasizmu. Są oświadczenia! [OFICJALNIE] Mała córka Griezmanna świętuje bramkę razem z ojcem. Wzruszające wideo [WIDEO] Mała córka Griezmanna świętuje bramkę razem z ojcem. Wzruszające wideo [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy