Suárez, Ødegaard i van Dijk ruszyli na pomoc holenderskim klubom

Suárez, Ødegaard i van Dijk ruszyli na pomoc holenderskim klubom
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: VItesse Arnhem | AS

Luis Suárez, Martin Ødegaard, Paulo Rink czy Virgil van Dijk to tylko niektóre nazwiska piłkarzy, którzy postanowili wesprzeć swoje byłe kluby w Holandii.

Pod koniec kwietnia zapadła decyzja o zakończeniu zmagań w Eredivisie, co oczywiście miało związek z trudną sytuacją Holendrów w walce z pandemią koronawirusa. W efekcie mistrz kraju nie został wybrany, ale i rozgrywek nie opuścił żaden zespół.

Zakończony przedwcześnie sezon sprawił, że wiele klubów zmaga się ogromnym kryzysem ekonomicznym i aby chociaż częściowo jemu zaradzić, już teraz rozpoczęto sprzedaż karnetów na następną kampanię. Do akcji przyłączyli się byli, jak i obecni gracze.

Jak poinformowało Vitesse Arnhem, Marco van Ginkel, Davy Pröpper, Martin Ødegaard i Nemanja Matić kupili ponad sto karnetów, a wtórowali im m.in. Paulo Rink, Igor Gluščević czy Bryan Linssen.

Następnie trafią one do fundacji Vitesse Involved, która podaruje je kibicom, organizacjom czy rodzinom.

„AS” donosi, że podobnie wygląda to w innych ekipach. Dla przykładu FC Groningen postanowili wesprzeć Luis Suárez oraz Virgil van Dijk.

Tym samym, w obliczu niewątpliwie trudnej sytuacji finansowej, piłkarze udowadniają, że los ich byłych klubów nie jest im obojętny.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Anglia ogłasza pełny lockdown. OFICJALNIE: Znana przyszłość Premier League Anglia ogłasza pełny lockdown. OFICJALNIE: Znana przyszłość Premier League Guardiola o potencjalnym powrocie do Barcelony Guardiola o potencjalnym powrocie do Barcelony Everton znowu z głośnym transferem byłego podopiecznego Ancelottiego?! Everton znowu z głośnym transferem byłego podopiecznego Ancelottiego?! Bayern Monachium z obsesją wygrania Klubowych Mistrzostw Świata Bayern Monachium z obsesją wygrania Klubowych Mistrzostw Świata Milik spotkał się z władzami Napoli. Jest wstępne porozumienie Milik spotkał się z władzami Napoli. Jest wstępne porozumienie AC Milan z dobrymi wiadomościami dla kibiców. Trzy powroty po koronawirusie [OFICJALNIE] AC Milan z dobrymi wiadomościami dla kibiców. Trzy powroty po koronawirusie [OFICJALNIE] Peszko reklamuje… alkomaty. Będzie promował odpowiedzialność za kółkiem Peszko reklamuje… alkomaty. Będzie promował odpowiedzialność za kółkiem

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy