Superclásico przerwane po ataku na piłkarzy [WIDEO]

Superclásico przerwane po ataku na piłkarzy [WIDEO] fot. Transfery.info
Paweł Machitko

Wczorajszy mecz Boca Juniors - River Plate w ramach Copa Libertadores został przerwany po ataku kibiców gospodarzy na gości.

Piłkarze River chcieli wrócić na boisko po przerwie między połowami, jednak do tunelu, teoretycznie chroniącego zawodników, wpuszczono gaz.

- Całe ciało mnie boli. Wpuścili tam, nie wiem co to było, chyba gaz pieprzowy - powiedział "na gorąco" Leonardo Ponzio.

Jeszcze dzisiaj ma zostać podjęta decyzja w sprawie rozstrzygnięcia dwumeczu. Po pierwszym spotkaniu River prowadziło 1-0, natomiast pierwsza połowa na La Bombonera zakończyła się bezbramkowym remisem.

- Aerozol jest mały. Nie wiem jak to działa, ale może przynieść duże skutki. Można go schować do kieszeni, a kiedy mamy do czynienia z 50 tysiącami kibiców, można z tym przejść obok ochroniarzy. To problem społeczny, nie piłkarski. To chorzy ludzie - skrytykował prezydent Boca Daniel Angelici.