SUPERLIGA powołana do życia - dzieje się historia [RELACJA NA ŻYWO]

SUPERLIGA powołana do życia - dzieje się historia [RELACJA NA ŻYWO]
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Transfery.info

Superliga oficjalnie powstała. Zapraszamy do śledzenia naszej relacji na temat wszystkich wydarzeń związanych z ogłoszeniem przez dwanaście klubów decyzji o powołaniu do życia tych nowych, elitarnych rozgrywek.

Relacja live

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas z... pierwszą edycją Superligi. Co prawda na placu boju pozostały jeszcze Real Madryt i FC Barcelona, ale w samym temacie nowych rozgrywek zbyt wiele się nie wydarzy. Z tego też powodu nasza relacja dobiega do definitywnego końca. Z naszej strony pragniemy zaprosić na czwartkowy poranek w celu zapoznania się z drugim wywiadem Florentino Péreza, w którym to odniósł się do nieudanej próby zrewolucjonizowania europejskiego futbolu.
Andrea Agnelli zgarnął za swoje ostatnie dokonania w europejskim futbolu nagrodę „Złotego Tapira” przyznawanej różnym osobom ze świata sportu za zaliczenie poważnej wpadki. Zazwyczaj przyznawana statuetka mieści się na domowej półce. Prezydent Juventusu będzie musiał jednak dla swojej znaleźć znacznie więcej miejsca.
OFICJALNIE: Nasser Al-Khelaifi skorzystał na całym zamieszaniu z Superligą. Prezes i właściciel Paris Saint-Germain wszedł najpierw w struktury UEFA z ramienia Europejskiego Stowarzyszenia Klubów, a teraz został jego przewodniczącym. Katarczyk zastąpił na tym stanowisku Andreę Agnellego.
Diego Simeone, szkoleniowiec Atlético Madryt, przyznał, że utworzenie Superligi, nawet jeśli rozgrywki nie dojdą do skutku, wywoła pozytywne skutki.
Ronald Koeman, trener Barcelony, przyznał rację Gerardowi Piqué w kwestii przekazu płynącego z jego pierwsze tweeta, który brzmiał następująco: „Piłka nożna należy do kibiców. Dzisiaj bardziej niż kiedykolwiek”. 
Zinédine Zidane, pytany o utworzenie Superligi, tradycyjnie nabrał wody w usta i stwierdził, że interesuje go tylko najbliższy mecz Realu Madryt.
Andrea Agnelli (prezydent Juventusu i wiceprezes Superligi) stwierdził, że sześć angielskich klubów wycofało się z projektu ze względów politycznych i w efekcie przekreśliło szansę na jego realizację.
OFICJALNIE: Nawet Juventus zrezygnował już z Superligi. Na placu boju pozostał już tylko Real Madryt i FC Barcelona.
Gerard Piqué odpowiedział Josepowi Pedrerolowi i Florentino Pérezowi: „Wczoraj święto, dzisiaj przybici. Chiringuito Florentino”.
Josep Pedrerol w „El Chiringuito de Jugones”: – Upada Superliga, wygrywają Katar, Zjednoczone Emiraty Arabskie i miliarder Abramowicz.
Josep Pedrerol poinformował w programie „El Chiringuito de Jugones”, że Chelsea, Manchester City, Manchester United, Arsenal, Liverpool oraz Tottenham mogą spodziewać się otrzymania sądowych pozwów za podjęcie kroków zmierzających do wycofania się z Superligi. Dziennikarze „Daily Mail” dodają, że w zawartej umowie zobowiązały się do pozostania w nowych rozgrywkach przynajmniej przez trzy lata i jeżeli przed tym okresem odejdą, to będą musiały zapłacić odszkodowanie.
UEFA w związku z zamieszaniem związanym z Superligą zamierza pójść na rękę najmocniejszym europejskim zespołom i umożliwić im dodatkową furtkę kwalifikacyjną do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Dwa z nich w przypadku zajęcia niskiego miejsca w lidze mogłyby znaleźć w turnieju dzięki wysokiemu miejscu w rankingu UEFA.
OFICJALNIE: Atletico Madryt opublikowało stosowny komunikat o rezygnacji z udziału w Superlidze. Wkrótce to samo uczynią Inter Mediolan oraz AC Milan i tym samym w turnieju pozostaną tylko Juventus oraz Real Madryt.
Prezydent Juventusu i wiceprezes Superligi, Andrea Agnelli, zdążył wczoraj udzielić wywiadów „Corriere dello Sport” i „La Repubblice”, w których odniósł się w krytyczny sposób do działań podejmowanych przez FIFA oraz UEFA i jednocześnie zachwalał projekt otworzonych elitarnych rozgrywek.
Dzień dobry. Witamy i zachęcamy do śledzenia relacji z trzeciego dnia związanego z zamieszaniem wywołanym przez Superligę.
OFICJALNIE: Chelsea jako ostatni z angielskich klubów opublikowała komunikat w sprawie rezygnacji z udziału w Superlidze.
Inter Mediolan wycofuje się z Superligi. 
Według informacji hiszpańskiego „El Larguero” Superliga ma być jednak... kontynuowana, tyle że już bez angielskich klubów.
"beIN SPORTS" informuje, że w związku z sytuacją wokół Superligi Andrea Agnelli zrezygnował z posady prezesa Juventusu. Włoski dziennikarz Romeo Agresti zaprzecza tym informacjom.
Jak zauważają angielscy dziennikarze, Arsenal jest jedynym angielskim klubem, który w oświadczeniu przeprosił swoich kibiców za pomysł udziału w Superlidze.
Gerard Piqué jako pierwszy piłkarz Barcelony wypowiedział się publicznie w sprawie Superligi. „Piłka nożna należy do kibiców. Dzisiaj bardziej niż kiedykolwiek” - czytamy w jego tweecie.
Projekt Superligi został zawieszony - informuje Sky Italia.
AC Milan również rezygnuje z Superligi [The Athletic]. Zostają już tylko: Atlético Madryt, FC Barcelona, Inter Mediolan, Juventus FC, Real Madryt.
Skład Superligi na ten moment: AC Milan, Atlético Madryt, FC Barcelona, Inter Mediolan, Juventus FC, Real Madryt. Ale kolejne komunikaty wydają się tylko kwestią czasu. Projekt Superligi upada w błyskawicznym tempie.
Czyli w Superlidze spośród angielskich klubów oficjalnie pozostała tylko Chelsea, która jednak przygotowuje się do wycofania z projektu. Premier League tym sposobem opuszcza Superligę.
OFICJALNIE: Arsenal i Tottenham wycofały się z Superligi
OFICJALNIE: Liverpool i Manchester United wycofały się z Superligi
Wygląda na to, że wszystkie angielskie kluby wycofają się z Superligi. Oficjalnie potwierdził już to Manchester City, Chelsea przygotowuje dokumentację. Podobnie czyni już Arsenal. Ostatnimi rezygnującymi z pomysłu spośród przedstawicieli Premier League powinny być Tottenham i Manchester United.
Florentino Pérez, prezes Realu Madryt i Superligi, miał właśnie udzielać wywiadu radiowego. Rozmowa została jednak odwołana, bo hiszpański działacz ma głowę zajętą kryzysowymi spotkaniami w sprawie upadającego w ekspresowym tempie projektu elitarnych rozgrywek.
OFICJALNIE: Southampton wyraziło swój sprzeciw wobec Superligi. Uff, zdążyli.
OFICJALNIE: Angielska federacja wypuściła oświadczenie, chwaląc kluby, które zdecydowały się na rezygnację z Superligi (na razie oficjalnie Manchester City i nieoficjalnie Chelsea). Działacze podziękowali też premierowi Borisowi Johnsonowi za otwartą krytykę planów.
Hiszpańska rozgłośnia COPE poinformowała, że odbyło się już pilnie zwołane spotkanie klubów-założycieli Superligi. Manchester City potwierdził odejście od pomysłu, Chelsea wyraziła swoje wątpliwości, natomiast reszta klubów pozostaje w projekcie. Przynajmniej na ten moment.
OFICJALNIE: Manchester City rozpoczął procedurę wyjścia z Superligi.
Manchester United oficjalnie potwierdził odejście Eda Woodwarda z końcem 2021 roku. Trudno jednak określić, czy decyzja ma związek z reakcją świata piłkarskiego na Superligę - część mediów tak twierdzi, inne donoszą o zaplanowanej wcześniej operacji.
Piłkarze Liverpoolu w krótkim oświadczeniu podkreślili, że wszyscy w zespole są przeciwni Superlidze. W przeciwieństwie do działaczy mistrza Anglii.
Boris Johnson, premier Wielkiej Brytanii: Decyzje Chelsea i Manchesteru City, o ile się potwierdzą, są absolutnie właściwe i pochwalam ich za to. Mam nadzieję, że inne kluby Superligi pójdą za tym przykładem.
#ClubsAgainstTheSuperLeague to hasztag akcji Europejskiego Stowarzyszenia Klubów (ECA) przeciwko Superlidze. Na razie jedynym klubem, który wrzucił grafikę z poparciem jest... Legia Warszawa. Dariusz Mioduski wszedł wczoraj w skład Komitetu Wykonawczego ECA.
Frank McCourt, właściciel Olympique'u Marsylia: Trzeba zmienić model, pozostając wiernym wartościom europejskiej kultury piłkarskiej. Wszyscy w OM sprzeciwiamy się propozycji stworzenia Superligi.
Coraz więcej mediów donosi o pilnym spotkaniu klubów Superligi tego wieczora.
FC Barcelona rozpoczyna procedurę wycofania się z Superligi. [Sport]
Pojawiają się informacje, jakoby Andrea Agnelli zrezygnował z posady prezesa Juventusu.
Ed Woodward zrezygnował z posady prezesa Manchesteru United po sprzeciwie kibiców wobec Superligi [talkSport | The Athletic]. Funkcję pełnić ma jednak jeszcze do końca roku.
TV3: FC Barcelona może opuścić Superligę bez uiszczania jakiejkolwiek kary, jeśli tylko sprzeciw wobec udziału w rozgrywkach wyrażą socios klubu. Taki warunek wynegocjował podczas rozmów prezydent Joan Laporta. 
Manchester City również rozpoczyna procedurę w kierunku wycofania się z Superligi. Wygląda to na początek końca tych rozgrywek.
Chelsea rozpoczęła przygotowania dokumentacji niezbędnej do wycofania się z Superligi - informują angielskie media.
Andrea Pirlo zdradził, że Andrea Agnelli dziś rano przeprowadził rozmowę z piłkarzami na temat Superligi. Jednocześnie Włoch oznajmił, że nic nie zmienia się w kwestii celów na ten sezon, a Juventus wciąż walczy o awans do Ligi Mistrzów.
Bloomberg: UEFA prowadzi rozmowy z firmą inwestycyjną Centricus Asset Management w sprawie nawiązania współpracy dotyczącej finansowania Ligi Mistrzów. Brytyjczycy mieliby wyłożyć kwotę sześciu miliardów euro.
Karl-Heinz Rummenigge, prezydent Bayernu Monachium, poinformował, że cały czas próbuje zrozumieć intencje Andrei Agnellego, ale Włoch... nie odbiera od niego telefonu.

Roberto De Zerbi, trener Sassuolo, oświadczył, że nie chce rywalizować w meczu Serie A z Milanem, jednym z klubów-założycieli Superligi: – Dokonano zamachu stanu. To trochę tak, jakby zawiesili swoje flagi na przejętym terytorium. Jestem zły.

Claudio Ranieri, były menedżer Leicester City, o utworzeniu Superligi: Słabszy może pokonać mocniejszego - tym jest właśnie istota sportu. To, co próbują zrobić, jest złe. Może robią to, żeby spłacić wszystkie swoje długi? To nie fair wobec piłki nożnej. Mam nadzieję, że UEFA ich powstrzyma.
Chris Carline, wnuk Billa Shankly’ego, legendy Liverpoolu: W tym momencie mój dziadek przewraca się w grobie
Premier Boris Johnson zapowiedział możliwe zrzucenie „bomby legislacyjnej” na angielskie kluby w celu stworzenia rozwiązań podobnych do tych, które funkcjonują w Niemczech, aby zablokować rozegranie Superligi.
AS Roma wyraziła także swój sprzeciw wobec Superligi. Nie podoba się jej przede wszystkim zamknięta formuła turnieju.
Mohamed Bouhafsi: UEFA zamierza nie tylko zablokować możliwość utworzenia Superligi, ale i sama będzie dążyć do... stworzenia własnej z gwarantowaną pulą nagród w wysokości 4,5 miliarda euro, które w przyszłości miałoby wzrosnąć do 7 miliardów euro.
Amazon Prime Video także odciął się od Superligi. Amerykańska platforma wideo nie zamierza współtworzyć oraz transmitować nowych rozgrywek.
Czternaście klubów Premier League opowiedziało się jednomyślnie przeciwko Superlidze i wraz z organizatorem rozgrywek oraz krajową federacją dołożą wszelkich starań, aby wyciągnąć konsekwencje wobec Manchesteru United, Manchesteru City, Arsenalowi, Chelsea, Liverpoolowi oraz Tottenhamowi za ewentualny start w tych rozgrywkach.
Prezes Nasser Al-Khelaifi potwierdził krążące w mediach spekulacje na temat braku chęci ze strony Paris Saint-Germain na dołączenie do Superligi.
Jordan Henderson zwołał nadzwyczajne zebranie kapitanów drużyn z Premier League w celu przedstawienia wspólnego stanowiska na temat Superligi.
Napoli także dementuje ostatnie plotki łączące włoski klub z chęcią przystąpienia do Superligi.
Get French Football News: Właściciele klubów z Ligue 1 i Ligue 2 obawiają się, że Superliga wpłynie w negatywny sposób na zakup praw do transmisji ich rodzimych rozgrywek. Zmagania we Francji są awaryjnie pokazywane przez Canal+ do końca obecnego sezonu ze względu na wycofanie się Mediapro z wcześniejszych ustaleń gwarantujących rekordowe wpływy tamtejszym zespołom.
Alex Wickham poinformował, że jeden z angielskich klubów wchodzących w skład założycieli Superligi czuje się oszukany przez Manchester United oraz Liverpool, dlatego poważnie zastanawia się nad wycofaniem z projektu.
Benfica szybko zaprzeczyła doniesieniom portugalskiego dziennika, podkreślając swój sprzeciw wobec Superligi.
Record: Benfica wyraziła zainteresowanie możliwością dołączenia do Superligi.
Swój sprzeciw wobec Superligi wyraził po raz kolejny Aleksander Čeferin. Prezes UEFA zaatakował dwanaście klubów, które przyczyniły się do stworzenia nowych rozgrywek.
Nie tylko Sky Sports, ale także Facebook, BT czy DAZN nie biorą udziału w procesie tworzenia Superligi i nie są zainteresowani ich transmitowaniem.
Liam Twomey: Chelsea i Manchester City wsiadły do pociągu o nazwie Superliga, ponieważ nie chciały zostać w tyle względem innych klubów.
Oliver Holt napisał na Twitterze, że dwa angielskie kluby zaczęły wahać się w sprawie Superligi. Dziennikarz nie podał jednak ich nazw.
Pérez potwierdził również, że twórcy Superligi zrobią wszystko, by rozgrywki wystartowały już w tym roku.
Prezydent Realu Madryt i jednocześnie prezes Superligi Florentino Pérez przyznał w rozmowie z El Chiringuito, że piłkarze nie muszą martwić się zapowiedziami FIFA i UEFA dotyczącymi zablokowania ich występów na Mistrzostwach Świata czy Mistrzostwach Europy
Dziękujemy za wspólnie spędzony poniedziałkowy czas z doniesieniami na temat Superligi i zachęcamy do zaglądania tutaj także we wtorek i zapewne w kolejnych dniach, bo spodziewamy się jeszcze sporej liczby wydarzeń odnoszących się do skutków powołania do życia nowych piłkarskich rozgrywek.
COPE: LaLiga nie ma w planach wyrzucenia Atlético Madryt, Barcelony i Realu Madryt ze swoich rozgrywek. Przedstawiciele hiszpańskiego futbolu wierzą w to, że Superliga w ogóle nie wystartuje.
James Milner jest pierwszym piłkarzem z grona angielskich założycieli Superligi, który nie pochwala pomysłu utworzenia takich rozgrywek.
Prezes Norweskiego Związku Piłki Nożnej, Terje Svendsen, oczekuje bezwzględności ze strony UEFA i FIFA w sprawie ewentualnego wykluczenia między innymi piłkarzy z udziału w Mistrzostwach Europy czy Mistrzostwach Świata, jeśli miałoby to oznaczać dla niego nawet rezygnację z Martina Ødegaarda czy Erlinga Brauta Haalanda.
Sky Sports (sportowa stacja telewizyjna z Wielkiej Brytanii) poinformowała w oficjalnym komunikacie, że nie miała nic wspólnego z planami dotycżącymi utworzenia Superligi.
OFICJALNIE: Europejskie Stowarzyszenie Klubów powołało do życia Komitet Wykonawczy, którego celem będzie wyłonienie nowego prezesa organizacji po rezygnacji Andrei Agnellego (prezydent Juventusu). W skład utworzonego ciała wszedł między innymi Dariusz Mioduski (prezes i właściciel Legii Warszawa).
AS: Atlético Madryt otrzymało praktycznie w ostatniej chwili propozycję dołączenia do Superligi. Gdyby odmówiło, to wówczas zaproszenie otrzymałaby Sevilla, która z kolei kilka godzin temu poinformowała, że nie była i nie jest zainteresowana udziałem w nowych rozgrywkach.
Organizatorzy Superligi zamierzają „przywłaszczyć” sobie tytuły wywalczone w Lidze Mistrzów i traktować swoje rozgrywki jako kontynuację poprzednich zmagań prowadzonych przez UEFA.
Bild: UEFA rozważa dwa scenariusze w przypadku wykluczenia Manchesteru City, Realu Madryt i Chelsea z Ligi Mistrzów. Pierwszy zakłada zwycięstwo Paris Saint-Germain, a drugi przywrócenie do gry Bayernu Monachium, Borussii Dortmund oraz FC Porto.
Rząd w Wielkiej Brytanii zamierza przyjrzeć się niemieckiemu modelowi zarządzania klubami piłkarskimi, gdzie decydujący głos mają kibice (50% + 1).
Piłkarze Leeds United wybiegli na rozgrzewkę przed spotkaniem z Liverpoolem w specjalnych koszulkach z napisami - „Zasłużcie/zapracujcie na na to” i „Piłka nożna dla kibiców”.
Juventus, AC Milan i Inter Mediolan opowiedziały się za pozostaniem w Serie A. UEFA chce jednak wykluczenia tych oraz pozostałych uczestników Superligi także z krajowych rozgrywek.
Członek Komitetu Wykonawczego UEFA i prezes Duńskiego Związku Piłki Nożnej spodziewa się wykluczenia Manchesteru City, Realu Madryt, Chelsea, Manchesteru United i Arsenalu z trwających edycji Ligi Mistrzów oraz Ligi Europy. Taka decyzja ma zapaść do piątku.
Paris Saint-Germain, Bayern Monachium i Borussia Dortmund dostały ultimatum od dwunastu założycieli Superligi. Pierwszy z wymienionych klubów na 14, a pozostałe 30 dni na określenie się, czy chcą brać udział w nowych rozgrywkach.
Aleksander Čeferin wypowiedział się w krytyczny sposób na temat zachowania Andrei Agnellego, a więc prezydenta Juventusu i dotychczasowego prezesa Europejskiego Stowarzyszenia Klubów, który miałby teraz sprawować funkcję wiceprezesa Superligi.
Fabrizio Romano: Kluby Serie A dyskutują na temat Superligi. Juventus, Inter i Milan miały być wyłączone z rozmów, ale ich przedstawiciele jednak biorą w nich udział.
Aleksander Čeferin: - Kluby z Superligi nie otrzymają wiecznego zakazu wstępu do europejskiej piłki, ale sposób, w jaki się zachowały, jest zły. Grożenie Superligą jest dziwnym sposobem negocjacji.
Rob Harris: Władze Premier League spotkają się jutro z przedstawicielami 14 rywalizujących w niej klubów. Szóstka, która zaangażowała się w tworzenie Superligi, nie weźmie udziału w dyskusji.
„Ten projekt jest obrzydliwy, niesprawiedliwy i jestem rozczarowany, widząc w nim kluby, których barwy reprezentowałem” - komentuje Lukas Podolski.
„Futbol jest dla wszystkich. Dzieciaki śnią po nocach granie w Reprezentacji swojego kraju i wygraniu Ligi Mistrzów. Superliga to projekt biznesowy ludzi, którzy nie wiedzą, co to znaczy rywalizacja sportowa...” - pisze Zbigniew Boniek na Twitterze.
RB Lipsk nie zamierza dołączać do Superligi.
Prezydent UEFA Aleksander Čeferin potwierdził, że piłkarze, którzy będą grać w Superlidze, nie otrzymają pozwolenia na występy w Mistrzostwach Świata czy Mistrzostwach Europy.
JP Morgan Chase & Co. (jeden z największych holdingów finansowych na świecie) ujawnił, że zamierza się poważnie zaangażować w finansowanie Superligi.
Komitet Wykonawczy UEFA poinformował, że na swoim dzisiejszym posiedzeniu ma mimo wszystko zająć się zatwierdzeniem reformą rozgrywek Ligi Mistrzów. W opublikowanym komunikacie na temat harmonogram obrad nie znalazło się nic na temat Superligi.
Jeżeli UEFA podtrzymałaby swoje stanowisko w sprawie wykluczenia ze swoich struktur klubów chcących występować w Superlidze, wówczas w ewentualnej następnej edycji Ligi Mistrzów wystąpiłyby takie zespoły z Anglii, Hiszpanii oraz Włoch, jak Leicester City, West Ham United, Everton, Leeds United, Atalanta, Napoli, Lazio, AS Roma Sevilla, Villarreal, Betis i Real Sociedad.
Spośród organizatorów poszczególnych rozgrywek krajowych swój sprzeciw wobec Superligi wyraziły między innymi Premier League oraz Bundesliga.
Mohamed Bouhafsi: AC Milan, Arsenal, Atlético Madryt, Chelsea, FC Barcelona, Inter Mediolan, Juventus, Liverpool, Manchester City, Manchester United, Real Madryt oraz Tottenham po ogłoszeniu informacji o utworzeniu Superligi zrezygnowały z członkostwa w Europejskim Stowarzyszeniu Klubów, a Andrea Agnelli z funkcji prezesa stowarzyszenia. Ponadto wymienione zespoły nie wezmą udziału w Komitecie Wykonawczym UEFA.
W mediach nie brakuje także głosów o zawieszeniu trwających edycji Ligi Mistrzów i Ligi Europy.
Komitet Wykonawczy UEFA miał na dzisiejszym posiedzeniu zatwierdzić nowy format rozgrywek Ligi Mistrzów od sezonu 2024/2025. W zaistniałej sytuacji zajmie się najprawdopodobniej sytuacją dwunastu klubów, które zdecydowały się na utworzenie Superligi, które być może zostaną ze skutkiem natychmiastowym wykluczone z krajowych oraz międzynarodowych europejskich zmagań.
- Chcemy pomóc futbolowi na każdym poziomie i zaprowadzimy go na należne mu miejsce na świecie. Piłka nożna to jedyny globalny sport na świecie z ponad czterema miliardami fanów i to nasza odpowiedzialność jako wielkich klubów, by spełniać ich pragnienia - przyznał Florentino Pérez (prezydent Realu Madryt), prezes Superligi. Swój głos na temat powołanych do życia rozgrywek zabrali także wiceprezesi Joel Glazer (prezes Manchesteru United) i Andrea Agnelli (prezydent Juventusu).
Władze Superligi:

- prezes: Florentino Pérez (prezydent Realu Madryt)
- wiceprezes: Joel Glazer (prezes Manchesteru United)
- wiceprezes: Andrea Agnelli (prezydent Juventusu)
W nowych piłkarskich zmaganiach miałoby brać udział 20 zespołów (15 stałych członków i 5 zaproszonych gości) podzielonych na dwie grupy po 10 drużyn. Następnie od sierpnia doszłoby w nich do rywalizacji każdy z każdy. Bezpośredni awans do ćwierćfinałów uzyskałaby pierwsza trójka. Z kolei ekipy z miejsc cztery i pięć stoczyłyby dodatkowy bój w play-offach o znalezienie się w najlepszej ósemce. Spotkania w fazie pucharowej odbywałyby się na zasadzie dwumecz. Jedno finałowe starcie miałby się odbyć na neutralnym terenie.
W opublikowanym oświadczeniu nie poinformowano o dokładnym terminie startu rozgrywek Superligi. Jej twórcy chcą jednak doprowadzić do tego jak najszybciej.
Dzień dobry! Zapraszamy do śledzenia naszej relacji z wydarzeń dotyczących Superligi.

W nocy z niedzieli na poniedziałek pojawił się w mediach oficjalny komunikat na temat utworzenia Superligi przez 12 europejskich klubów - AC Milan, Arsenal, Atlético Madryt, Chelsea, FC Barcelona, Inter Mediolan, Juventus, Liverpool, Manchester City, Manchester United, Real Madryt oraz Tottenham. Jeszcze przed pojawieniem się wspomnianego oświadczenia swój sprzeciw wobec powołania do życia takiego tworu wyraziło szereg organizacji z UEFA na czele.

Superliga powstaje. Rewolucja w klubowym futbolu rozpoczęta - Relacja na żywo

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] LaLiga: João Félix wyrzucony z boiska i na tym może się nie skończyć [WIDEO] LaLiga: João Félix wyrzucony z boiska i na tym może się nie skończyć [WIDEO] Ligue 1: Gorąco przy okazji meczu Lens z Lille. Kibice wbiegli na murawę [WIDEO] Ligue 1: Gorąco przy okazji meczu Lens z Lille. Kibice wbiegli na murawę [WIDEO] FC Barcelona: Trzy koszulki na sezon 2022/2023 [FOTO] FC Barcelona: Trzy koszulki na sezon 2022/2023 [FOTO] Zbigniew Boniek odpowiedział na doniesienia Fabrizio Romano Zbigniew Boniek odpowiedział na doniesienia Fabrizio Romano Reprezentacja Polski: PZPN z klarownym stanowiskiem w sprawie Matty'ego Casha Reprezentacja Polski: PZPN z klarownym stanowiskiem w sprawie Matty'ego Casha OFICJALNIE: Marko Marin wrócił do Europy OFICJALNIE: Marko Marin wrócił do Europy Polska pozyska reprezentanta z Premier League?! Polska pozyska reprezentanta z Premier League?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy