Atletico Madryt i Inter Mediolan też już poza Superligą [OFICJALNIE]

Atletico Madryt i Inter Mediolan też już poza Superligą [OFICJALNIE]
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Atletico Madryt | Juventus

Atletico Madryt i Inter Mediolan wycofały się z udziału w Superlidze.

Wspomniane dwa zespoły dołączyły do angielskiej szóstki i także opublikowały stosowne komunikaty o wystąpieniu z nowych elitarnych rozgrywek, które miały zastąpić zmagania w Lidze Mistrzów.

Niestety pomysłodawcy Superligi spotkali się z olbrzymim sprzeciwem ze strony praktycznie każdego środowiska związanego bezpośrednio lub pośrednio z piłką nożną, co w ekspresowym tempie doprowadziło do upadku wielkiego projektu finansowo-sportowego.

„Zarząd Atlético Madryt, który zebrał się w środę rano, zdecydował formalnie zakomunikować Superlidze i pozostałym klubom założycielskim swoją decyzję o ostatecznym nieformalizowaniu przynależności do projektu.

Atlético Madryt podjęło w poniedziałek decyzję o dołączeniu do projektu ze względu na okoliczności, które dziś już nie istnieją.

Dla klubu niezbędna jest harmonia pomiędzy wszystkimi grupami tworzącymi naszą rodzinę, a zwłaszcza z kibicami.

Pierwszy skład zespołu i trener wyrazili zadowolenie z decyzji klubu, ponieważ rozumieją, że zalety sportowe muszą przeważać nad innymi kryteriami” - czytamy na stronie Atletico Madryt.

„Inter Mediolan potwierdza, że klub nie jest już częścią projektu Superligi.

Zawsze staramy się zapewniać kibicom jak najlepsze wrażenia z futbolu; innowacje i integracja są częścią naszego DNA od momentu powstania. Nasze zaangażowanie ze wszystkimi interesariuszami w ulepszanie branży piłkarskiej nigdy się nie zmieni.

Inter wierzy, że piłka nożna, jak każdy sektor działalności, musi być zainteresowana ciągłym ulepszaniem swoich zawodów, aby utrzymać ekscytujących fanów w każdym wieku na całym świecie, w ramach stabilności finansowej.

Z tą wizją z niecierpliwością czekamy na dalszą współpracę z instytucjami i wszystkimi zainteresowanymi stronami na rzecz przyszłości sportu, który wszyscy kochamy” - czytamy na stronie Interu Mediolan.

Tym samym z grona założycieli elitarnych rozgrywek pozostały tylko AC Milan, FC Barcelona, Juventus oraz Real Madryt. Wkrótce swój komunikat o odejściu powinni opublikować jeszcze „Rossoneri”. Z kolei „Duma Katalonii” oddała głos socios i to oni zdecydują o pozostaniu lub odejściu klubu z tego projektu. Natomiast „Stara Dama” i „Królewscy” obstają na razie twardo przy pierwotnych stanowiskach.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Ariel Borysiuk wybrał nowy klub. Powiało egzotyką Ariel Borysiuk wybrał nowy klub. Powiało egzotyką Transfery - Relacja na żywo [03/08/2021] Transfery - Relacja na żywo [03/08/2021] AS Roma pozyskała nowego napastnika. Rekord transferowy Uzbekistanu [OFICJALNIE] AS Roma pozyskała nowego napastnika. Rekord transferowy Uzbekistanu [OFICJALNIE] Juventus dopiął swego. Długo wyczekiwany napastnik pozyskany [OFICJALNIE] Juventus dopiął swego. Długo wyczekiwany napastnik pozyskany [OFICJALNIE] Chelsea nie odpuszcza tematu Lukaku. Złożyła już DWIE oferty Chelsea nie odpuszcza tematu Lukaku. Złożyła już DWIE oferty Juventus pozbywa się Meriha Demirala. Odejście Turka kluczem do DWÓCH innych operacji Juventus pozbywa się Meriha Demirala. Odejście Turka kluczem do DWÓCH innych operacji Southampton: Tino Livramento nowym „Świętym” [OFICJALNIE] Southampton: Tino Livramento nowym „Świętym” [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy