Atletico Madryt i Inter Mediolan też już poza Superligą [OFICJALNIE]

Atletico Madryt i Inter Mediolan też już poza Superligą [OFICJALNIE]
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Atletico Madryt | Juventus

Atletico Madryt i Inter Mediolan wycofały się z udziału w Superlidze.

Wspomniane dwa zespoły dołączyły do angielskiej szóstki i także opublikowały stosowne komunikaty o wystąpieniu z nowych elitarnych rozgrywek, które miały zastąpić zmagania w Lidze Mistrzów.

Niestety pomysłodawcy Superligi spotkali się z olbrzymim sprzeciwem ze strony praktycznie każdego środowiska związanego bezpośrednio lub pośrednio z piłką nożną, co w ekspresowym tempie doprowadziło do upadku wielkiego projektu finansowo-sportowego.

„Zarząd Atlético Madryt, który zebrał się w środę rano, zdecydował formalnie zakomunikować Superlidze i pozostałym klubom założycielskim swoją decyzję o ostatecznym nieformalizowaniu przynależności do projektu.

Atlético Madryt podjęło w poniedziałek decyzję o dołączeniu do projektu ze względu na okoliczności, które dziś już nie istnieją.

Dla klubu niezbędna jest harmonia pomiędzy wszystkimi grupami tworzącymi naszą rodzinę, a zwłaszcza z kibicami.

Pierwszy skład zespołu i trener wyrazili zadowolenie z decyzji klubu, ponieważ rozumieją, że zalety sportowe muszą przeważać nad innymi kryteriami” - czytamy na stronie Atletico Madryt.

„Inter Mediolan potwierdza, że klub nie jest już częścią projektu Superligi.

Zawsze staramy się zapewniać kibicom jak najlepsze wrażenia z futbolu; innowacje i integracja są częścią naszego DNA od momentu powstania. Nasze zaangażowanie ze wszystkimi interesariuszami w ulepszanie branży piłkarskiej nigdy się nie zmieni.

Inter wierzy, że piłka nożna, jak każdy sektor działalności, musi być zainteresowana ciągłym ulepszaniem swoich zawodów, aby utrzymać ekscytujących fanów w każdym wieku na całym świecie, w ramach stabilności finansowej.

Z tą wizją z niecierpliwością czekamy na dalszą współpracę z instytucjami i wszystkimi zainteresowanymi stronami na rzecz przyszłości sportu, który wszyscy kochamy” - czytamy na stronie Interu Mediolan.

Tym samym z grona założycieli elitarnych rozgrywek pozostały tylko AC Milan, FC Barcelona, Juventus oraz Real Madryt. Wkrótce swój komunikat o odejściu powinni opublikować jeszcze „Rossoneri”. Z kolei „Duma Katalonii” oddała głos socios i to oni zdecydują o pozostaniu lub odejściu klubu z tego projektu. Natomiast „Stara Dama” i „Królewscy” obstają na razie twardo przy pierwotnych stanowiskach.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] PSG: Julian Draxler 2024 [OFICJALNIE] PSG: Julian Draxler 2024 [OFICJALNIE] Wisła Kraków żegna się z czterema następnymi zawodnikami [OFICJALNIE] Wisła Kraków żegna się z czterema następnymi zawodnikami [OFICJALNIE] EURO 2020: Mariusz Piekarski, agent Sebastiana Szymańskiego, skomentował jego nieobecność w reprezentacji Polski. Wymowne słowa EURO 2020: Mariusz Piekarski, agent Sebastiana Szymańskiego, skomentował jego nieobecność w reprezentacji Polski. Wymowne słowa Real Madryt: Nawet dziesięciu piłkarzy na sprzedaż. W tym gwiazdy Real Madryt: Nawet dziesięciu piłkarzy na sprzedaż. W tym gwiazdy EURO 2020: Kadra Chorwacji na Mistrzostwa Europy. Jest przedstawiciel Ekstraklasy [OFICJALNIE] EURO 2020: Kadra Chorwacji na Mistrzostwa Europy. Jest przedstawiciel Ekstraklasy [OFICJALNIE] Ricardo Costa, bramkarz drużyny futsalowej, zmarł po uderzeniu piłką w brzuch Ricardo Costa, bramkarz drużyny futsalowej, zmarł po uderzeniu piłką w brzuch Petr Schwarz zmienia klub wewnątrz Ekstraklasy. Zagra w Śląsku Wrocław [OFICJALNIE] Petr Schwarz zmienia klub wewnątrz Ekstraklasy. Zagra w Śląsku Wrocław [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy