Superliga: PSG będzie miało 14 dni na podjęcie decyzji. Bayern i Borussia Dortmund - 30

Superliga: PSG będzie miało 14 dni na podjęcie decyzji. Bayern i Borussia Dortmund - 30 fot. Der Spiegel
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Der Spiegel I Sportbuzzer.de

Bayern, Borussia Dortmund i Paris Saint-Germain to trzy zespoły preferowane przez dotychczasową dwunastkę w kontekście dołączenia do Superligi jako kluby-założyciele. Każdy z nich ma czas na zastanowienie się - pisze „Der Spiegel”.

W Superlidze ma wziąć udział 20 klubów. 12 z nich już znamy. AC Milan, Arsenal, Atlético Madryt, Chelsea, FC Barcelona, Inter, Juventus, Liverpool, Manchester City, Manchester United, Real Madryt i Tottenham doszły do porozumienia w sprawie zupełnie nowych europejskich rozgrywek. Do nich mają dołączyć jeszcze trzy zespoły-założyciele, a pięć ekip zostanie zaproszonych.

„Der Spiegel” donosi, że Bayern, BVB i PSG to preferowani przez pozostałe kluby kandydaci do zajęcia miejsc dla założycieli i zarząd nowych rozgrywek powinien „jak najszybciej” im to zaproponować.

Kwestia ta została ujęta w kontrakcie podpisanym przez kluby. W ujawnionej przez niemieckich dziennikarzy części dokumentu można przeczytać, że PSG będzie musiało podjąć decyzję o dołączeniu do Superligi w ciągu 14 dni od otrzymania oferty. Bayern i BVB - w ciągu 30 dni.

Bayern i Borussia odniosły się już wcześniej do projektu nowych rozgrywek. - Nie byliśmy zaangażowani w plan utworzenia Superligi. Jesteśmy przekonani, że obecna struktura w piłce nożnej gwarantuje solidne fundamenty - powiedział Karl-Heinz Rummenigge, prezes klubu z Monachium.

Działacz dodał, że nie wierzy w to, że Superliga rozwiąże problemy finansowe klubów. Póki co nie padło jednak jednoznaczne stwierdzenie, iż Bayern nie dołączy do Superligi.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Grzegorz Krychowiak wprost: Decyzję o transferze podjęto za moimi plecami Grzegorz Krychowiak wprost: Decyzję o transferze podjęto za moimi plecami Romelu Lukaku z widokami na największy transfer w historii Premier League i Serie A. Wszystko zależy od jego decyzji Romelu Lukaku z widokami na największy transfer w historii Premier League i Serie A. Wszystko zależy od jego decyzji Ariel Borysiuk wybrał nowy klub. Powiało egzotyką Ariel Borysiuk wybrał nowy klub. Powiało egzotyką Transfery - Relacja na żywo [03/08/2021] Transfery - Relacja na żywo [03/08/2021] AS Roma pozyskała nowego napastnika. Rekord transferowy Uzbekistanu [OFICJALNIE] AS Roma pozyskała nowego napastnika. Rekord transferowy Uzbekistanu [OFICJALNIE] Juventus dopiął swego. Długo wyczekiwany napastnik pozyskany [OFICJALNIE] Juventus dopiął swego. Długo wyczekiwany napastnik pozyskany [OFICJALNIE] Chelsea nie odpuszcza tematu Lukaku. Złożyła już DWIE oferty Chelsea nie odpuszcza tematu Lukaku. Złożyła już DWIE oferty

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy