Superliga: UEFA nie rzuci słów na wiatr? Szykuje surową karę dla CZTERECH klubów

Superliga: UEFA nie rzuci słów na wiatr? Szykuje surową karę dla CZTERECH klubów
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: ESPN

UEFA nosi się z zamiarem wykluczenia Realu Madryt, Barcelony, Juventusu oraz Milanu na dwa lata z rywalizacji w europejskich pucharach - poinformowało ESPN.

Niedawne wydarzenia związane z ogłoszeniem powołania do życia Superligi przez dwanaście zespołów - AC Milan, Arsenal, Atlético Madryt, Chelsea ,FC Barcelona, Inter Mediolan, Juventus, Liverpool, Manchester City, Manchester United, Real Madryt oraz Tottenham - wywołały olbrzymie poruszenie na Starym Kontynencie.

Najmocniej głos w całej sprawie zabrała UEFA, która stanowczo sprzeciwiła się stworzeniu nowych elitarnych rozgrywek i zagroziła jej uczestnikom wykluczeniem z wszelakich innych zmagań piłkarskich.

Takie stanowisko oraz wyraźne komunikaty przekazywane także przez inne zainteresowane środowiska  doprowadziły do stopniowego wycofywania się wymienionych drużyn z organizacji Superligi.

Większość z nich podjęła nawet rozmowy z UEFA w celu uniknięcia poważniejszych konsekwencji swojego czynu.

Dziennikarze ESPN uważają, że stosowne porozumienie z europejską centralą wypracowały Arsenal, Atlético Madryt, Chelsea, Liverpool, Manchester City, Manchester United oraz Tottenham i blisko tego samego ma być Inter Mediolan.

Z kolei AC Milan, Juventus, FC Barcelona i Real Madryt nie rozpoczęły formalnej procedury zmierzające do wyjścia z nowych rozgrywek, dlatego mogą zostać za to surowo ukarane.

Wspomniane źródło podkreśla, że UEFA naciska w dalszym ciągu na całkowite rozwiązanie Superligi (potrzeba na to zgody 9 z 12 zespołów założycielskich). Jeżeli do tego nie dojdzie, to jest gotowa nawet wykluczyć wspomniane kluby na dwa lata z rywalizacji w europejskich pucharach.

Taka sankcja grozi przede wszystkim największym zwolennikom elitarnych zmagań, do których nie zalicza się AC Milan.

***

Gianni Infantino proponuje zmiany na rynku transferowym

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Widzew Łódź ogłosił nazwisko nowego trenera [OFICJALNIE] Widzew Łódź ogłosił nazwisko nowego trenera [OFICJALNIE] Martin Chudý odchodzi z Górnika Zabrze. W sumie trzy pożegnania [OFICJALNIE] Martin Chudý odchodzi z Górnika Zabrze. W sumie trzy pożegnania [OFICJALNIE] Christian Eriksen wyszedł ze szpitala. Wiadomość od Duńczyka Christian Eriksen wyszedł ze szpitala. Wiadomość od Duńczyka José Mourinho: Prawda o Edenie Hazardzie? Oto ona… José Mourinho: Prawda o Edenie Hazardzie? Oto ona… Górnik Zabrze kontraktuje mistrza Polski. Mateusz Cholewiak dołączył do zespołu [OFICJALNIE] Górnik Zabrze kontraktuje mistrza Polski. Mateusz Cholewiak dołączył do zespołu [OFICJALNIE] Legia Warszawa finalizuje ciekawy transfer ofensywnego pomocnika. Były reprezentant Portugalii [OFICJALNIE] Legia Warszawa finalizuje ciekawy transfer ofensywnego pomocnika. Były reprezentant Portugalii [OFICJALNIE] Wisła Kraków: Nici z transferu Ondráška? Czech ma wylądować w innym klubie Wisła Kraków: Nici z transferu Ondráška? Czech ma wylądować w innym klubie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy