Superpuchar Hiszpanii: Awantura o kasę. Valencia nie zgadza się z podziałem nagród

Superpuchar Hiszpanii: Awantura o kasę. Valencia nie zgadza się z podziałem nagród
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Marca

Jak pisze „Marca”, władzom Valencii nie podoba się podział nagród finansowych w Superpucharze Hiszpanii.

Hiszpańska federacja potwierdziła kilkadziesiąt godzin temu, że najbliższy superpuchar odbędzie się w Arabii Saudyjskiej, a w zrewolucjonizowanych rozgrywkach wezmą udział cztery zespoły. W półfinałach Valencia zagra z Realem Madryt, a Barcelona zmierzy się z Atlético.

Zgodnie z doniesieniami „Marki” „Nietoperze” są jedynym klubem, któremu nie pasuje podział nagród przewidzianych dla zespołów za uczestnictwo w superpucharze i działacze Valencii zamierzają walczyć o swoje.

W czym tkwi problem? Valencia otrzyma za udział w miniturnieju mniej niż trzy miliony euro. Barcelona i Real mogą z kolei liczyć na blisko dziewięć milionów. Nagrody podzielono bowiem na trzy kategorie: za samą grę w superpucharze - mniej niż milion, za osiągnięcia w poprzednim sezonie oraz wcześniejsze zasługi i sukcesy. Na tę trzecią przeznaczono najwięcej środków i to właśnie tam Barcelona z Realem mają największą przewagę nad „Nietoperzami”. Nawet jeśli Valencia sięgnie po superpuchar, zarobi mniej niż dwaj giganci.

- Nie zgadzamy się z tym podziałem. Jesteśmy czterema dużymi klubami i nie możemy na wstępie dostawać różnych nagród. Napisałem list do prezesa federacji z prośbą o arbitraż. Będziemy walczyć o swoje prawa - powiedział Anil Murthy, prezydent „Nietoperzy”.

Mecze półfinałowe odbędą się 8 i 9 stycznia. Finał Superpucharu Hiszpanii zaplanowano na 12 stycznia.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] LaLiga: João Félix wyrzucony z boiska i na tym może się nie skończyć [WIDEO] LaLiga: João Félix wyrzucony z boiska i na tym może się nie skończyć [WIDEO] Ligue 1: Gorąco przy okazji meczu Lens z Lille. Kibice wbiegli na murawę [WIDEO] Ligue 1: Gorąco przy okazji meczu Lens z Lille. Kibice wbiegli na murawę [WIDEO] FC Barcelona: Trzy koszulki na sezon 2022/2023 [FOTO] FC Barcelona: Trzy koszulki na sezon 2022/2023 [FOTO] Zbigniew Boniek odpowiedział na doniesienia Fabrizio Romano Zbigniew Boniek odpowiedział na doniesienia Fabrizio Romano Reprezentacja Polski: PZPN z klarownym stanowiskiem w sprawie Matty'ego Casha Reprezentacja Polski: PZPN z klarownym stanowiskiem w sprawie Matty'ego Casha OFICJALNIE: Marko Marin wrócił do Europy OFICJALNIE: Marko Marin wrócił do Europy Polska pozyska reprezentanta z Premier League?! Polska pozyska reprezentanta z Premier League?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy