Superpuchar Hiszpanii: Valencia - Real Madryt i Barcelona - Atlético w półfinałach

Superpuchar Hiszpanii: Valencia - Real Madryt i Barcelona - Atlético w półfinałach
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: RFEF

W poniedziałek rozlosowano pary półfinałowe zrewolucjonizowanego Superpucharu Hiszpanii.

Jakiś czas temu hiszpańska federacja zdecydowała się zmienić format swojego superpucharu. W przeciwieństwie do lat wcześniejszych o trofeum nie powalczą dwa, tylko cztery zespoły. Są nimi finaliści Pucharu Króla, a także dwie inne najwyżej sklasyfikowane drużyny ostatniego sezonu LaLiga, a więc Barcelona, Valencia, Atlético i Real Madryt.

Wiadomo już, że w półfinałach Valencia zmierzy się z Realem, a Barcelona - z Atlético. Pierwsze spotkanie zostanie rozegrane 8 stycznia, a drugie - dzień później. Wielki finał zaplanowano na 12 stycznia.

Przypomnijmy, że mecze Superpucharu Hiszpanii odbędą się w Arabii Saudyjskiej. Gospodarzem finału będzie Dżudda.

Hiszpańska federacja potwierdziła, że na Półwyspie Arabskim zostaną rozegrane przynajmniej trzy najbliższe edycje superpucharu. Całkowity dochód z najbliższej ma zostać przekazany na futbol amatorski.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] EURO 2020: Przed nami hit pierwszej kolejki. Składy na Francja - Niemcy [OFICJALNIE] EURO 2020: Przed nami hit pierwszej kolejki. Składy na Francja - Niemcy [OFICJALNIE] Okazja na OKAZJĘ! 5 złotych za każdy taki tekst legendarnego Dariusza Szpakowskiego Okazja na OKAZJĘ! 5 złotych za każdy taki tekst legendarnego Dariusza Szpakowskiego Legia Warszawa z trzecim letnim transferem [OFICJALNIE] Legia Warszawa z trzecim letnim transferem [OFICJALNIE] Memphis Depay podjął decyzję. Holender wybrał nowy klub Memphis Depay podjął decyzję. Holender wybrał nowy klub Paris Saint-Germain nie pójdzie Mbappé na rękę. „To już nie marzenie, tylko utopia” Paris Saint-Germain nie pójdzie Mbappé na rękę. „To już nie marzenie, tylko utopia” Śląsk Wrocław zagra z Estończykami w I rundzie eliminacyjnej Ligi Konferencji Europy [OFICJALNIE] Śląsk Wrocław zagra z Estończykami w I rundzie eliminacyjnej Ligi Konferencji Europy [OFICJALNIE] Legia Warszawa poznała rywala w I rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. Zmierzy się z mistrzem Norwegii [OFICJALNIE] Legia Warszawa poznała rywala w I rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. Zmierzy się z mistrzem Norwegii [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy