Superpuchar Hiszpanii: Znamy pary półfinałowe. Hit już na starcie

Superpuchar Hiszpanii: Znamy pary półfinałowe. Hit już na starcie
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: AS

Rozstrzygnięcia w LaLidze pozwoliły wyłonić pary półfinałowe Superpucharu Hiszpanii.

W 2019 roku zapadła decyzja o zmodyfikowaniu formatu rozgrywek. Od kampanii 2019/2020 w turnieju tym nie biorą już udziału odpowiednio mistrz oraz zdobywca krajowego pucharu, rozgrywając ze sobą dwumecz, ale cztery drużyny z dwóch pierwszych miejsc w LaLidze i finaliści Pucharu Hiszpanii. W założeniu rywalizują ze sobą odpowiednio mistrz kraju z finalistą pucharu, a także zdobywca pucharu oraz wicemistrz kraju.

Edycje z 2020 i 2021 roku miały to do siebie, że zasady musiały być nieco naginane. Za pierwszym razem mistrzem oraz finalistą pucharu była bowiem FC Barcelona, stąd zaproszenie ekipy z trzeciej pozycji w ekstraklasie. W drugim przypadku finał pucharu nie miał jeszcze miejsca. Tym sposobem zdecydowano się na losowanie.

Jak podaje „AS”, wyniki minionego już sezonu w Lalidze pozwalają na rezygnację z losowania.

W pierwszym półfinale edycji w 2022 roku zmierzą się ze sobą Real Madryt (wicemistrz) i FC Barcelona (zdobywca pucharu), a więc czeka nas El Clásico. W drugim obejrzymy starcie Atlético Madryt (mistrz) z Athletikiem (finalista pucharu).

Jeśli nie wydarzy się nic nieoczekiwanego, turniej odbędzie się w Arabii Saudyjskiej, z którą Królewski Hiszpański Związek Piłki Nożnej ma kontrakt do 2022 roku. Wstępnie mecze zaplanowano na początek stycznia - oficjalny terminarz zostanie ustalony w lipcu.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Edi Andradina wskazał najważniejszych dla siebie i najlepszych trenerów. „Vanderlei Luxemburgo mówił, że jestem gruby” Edi Andradina wskazał najważniejszych dla siebie i najlepszych trenerów. „Vanderlei Luxemburgo mówił, że jestem gruby” Serie A: Składy na Juventus - Sampdoria. Zmiana w bramce [OFICJALNIE] Serie A: Składy na Juventus - Sampdoria. Zmiana w bramce [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Górnik Zabrze [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Górnik Zabrze [OFICJALNIE] Stefano Pioli: Zakażmy wracania z piłką na własną połowę Stefano Pioli: Zakażmy wracania z piłką na własną połowę Mattia Destro strzelił gola z butelką w ręku [WIDEO] Mattia Destro strzelił gola z butelką w ręku [WIDEO] OFICJALNIE: 23-letni Jonathan Diba-Musangu skazany na 24 lata więzienia OFICJALNIE: 23-letni Jonathan Diba-Musangu skazany na 24 lata więzienia OFICJALNIE: Ostre oświadczenie w sprawie meczu CONCACAF League. Wiceprezydent Surinamu ukarany OFICJALNIE: Ostre oświadczenie w sprawie meczu CONCACAF League. Wiceprezydent Surinamu ukarany

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy