Świderski puka do drzwi kadry. Polak umacnia się na pozycji najlepszego strzelca w Grecji [WIDEO]

Świderski puka do drzwi kadry. Polak umacnia się na pozycji najlepszego strzelca w Grecji [WIDEO] fot. PAOK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: PAOK | Transfery.info

Karol Świderski zdobył swojego szóstego gola w siódmym ligowym występie na greckich boiskach i umocnił się na pozycji lidera najskuteczniejszych zawodników w rozgrywkach.

Były młodzieżowy reprezentant Polski imponuje niebywałą skutecznością w barwach PAOK-u na starcie sezonu. Wystarczy wspomnieć, że 22-letni napastnik strzelił przynajmniej jedną bramkę w każdym meczu, który rozpoczynał w wyjściowym składzie ekipy z Salonik.

Z tego też powodu można było przyjąć z dużym prawdopodobieństwem, że Świderski dopisze do swojego dorobku kolejne trafienie w starciu z Lamią, bo pojawił się w pierwszej jedenastce aktualnego mistrza Grecji.

Świderski nie potrzebował zbyt wiele czasu na zaznaczenie swojej obecności na boisku i w 11. minucie podwyższył w efektownym sposób prowadzenie zespołu na 3:0 (wideo od 1:09).

Jak się później okazało, była to ostatnia bramka, jaka padła w tym spotkaniu, a to oznacza, że PAOK odniósł piąte ligowe zwycięstwo w tym sezonie i zachował status niepokonanego zespołu na krajowym podwórku oraz nadal ma zaledwie dwa punkty straty do przewodzącego Olympiakosu, który również nie zaznał jeszcze goryczy porażki.

Dla Polaka było to już szóste trafienie w siódmym występie o punkty i dzięki temu umocnił się na pozycji najskuteczniejszego strzelca w greckich rozgrywkach.

Nie da się ukryć, że 22-latek coraz głośniej domaga się swoją dobrą grą powołania do kadry narodowej i niewykluczone, że jego nazwisko pojawi się już w listopadzie na liście wybrańców Jerzego Brzęczka.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy