Syn Maradony apeluje: FC Barcelona powinna zastrzec numer „10”

Syn Maradony apeluje: FC Barcelona powinna zastrzec numer „10”
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Marca

Jeden z synów Diego Maradony, Diego Sinagra, wystosował apel do FC Barcelony, by ta zastrzegła numer „10”.

Po śmierci Diego Maradony André Villas-Boas nawoływał do tego, by FIFA zastrzegła numer „10”. Miało to na celu oddanie hołdu zmarłemu Argentyńczykowi.

Na podobny apel zdecydował się w ostatnich dniach jeden z synów legendarnego piłkarza, Diego Sinagra. On jednak zwrócił się z taką prośbą wyłącznie do działaczy FC Barcelony.

- Myślę, że powinni zastrzec numer, który nosił mój ojciec. Zresztą nie tylko oni. Każdy klub, w którym on występował, powinien to zrobić. Nie mam co do tego żadnych wątpliwości - przyznał.

Dodatkowo był pod ogromnym wrażeniem gestu, na który zdobył się ostatnio Lionel Messi. Napastnik wicemistrzów Hiszpanii zdjął koszulkę, by pokazać tę, w której grał Diego Maradona.

- Nie będę ukrywał, bardzo mnie to poruszyło. Ostatnie dni były pełne emocji. Hołd, który złożył mojemu ojcu Leo, był wyjątkowy. Prawie doprowadziło mnie to do płaczu. Tak samo, jak to, co zrobili zawodnicy Napoli i Boca Juniors - dodał.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Hertha z dużymi zmianami. Krzysztof Piątek będzie miał nowego trenera [OFICJALNIE] Hertha z dużymi zmianami. Krzysztof Piątek będzie miał nowego trenera [OFICJALNIE] Benítez wraca do pracy w Europie. Hiszpan gotowy na spotkanie z uczniem Benítez wraca do pracy w Europie. Hiszpan gotowy na spotkanie z uczniem Sokratis dokonał wyboru nowego klubu. Jednak nie Włochy i nie Hiszpania Sokratis dokonał wyboru nowego klubu. Jednak nie Włochy i nie Hiszpania Wisła Kraków: Mehremić może odejść | Hyballa tłumaczy sytuację Halla Wisła Kraków: Mehremić może odejść | Hyballa tłumaczy sytuację Halla Raków Częstochowa: Zawada opuszcza Ekstraklasę. Nietypowy kierunek Raków Częstochowa: Zawada opuszcza Ekstraklasę. Nietypowy kierunek Sanson odchodzi z Marsylii. Czas na Premier League Sanson odchodzi z Marsylii. Czas na Premier League Atlético Madryt: Luis Suárez po kolejnych czterech bramkach dostanie podwyżkę Atlético Madryt: Luis Suárez po kolejnych czterech bramkach dostanie podwyżkę

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy