Syn Wayne'a Rooneya idzie w ślady ojca. Kai Rooney z trofeum w barwach Manchesteru United

Syn Wayne'a Rooneya idzie w ślady ojca. Kai Rooney z trofeum w barwach Manchesteru United fot. Kai Rooney [Instagram]
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Kai Rooney [Instagram]

Wayne Rooney trenuje obecnie DC United, a jego syn zbiera szlify w juniorskich drużynach Manchesteru United. Ostatnio Kai Rooney sięgnął z „Czerwonymi Diabłami” po odbywający się pod egidą Premier League Północny Puchar Krajowy do lat 13.

Wayne Rooney to były znakomity zawodnik, który przez kilka sezonów był kluczową postacią Manchesteru United. Wspólnie z tym zespołem sięgał przecież nie tylko po pięć mistrzostw Anglii, ale i zdobył Ligę Mistrzów.

Obecnie 37-latek oddaje się pracy w charakterze szkoleniowca i odpowiada za wyniki DC United.

Były środkowy napastnik przebywa zatem w Stanach Zjednoczonych, a jego najstarszy syn Kai Rooney dorasta w Anglii, gdzie reprezentuje barwy juniorów Manchesteru United.

13-latek w miniony weekend występował wspólnie z „Czerwonymi Diabłami” w organizowanym pod egidą Premier League Północnym Pucharze Krajowym do lat 13.

Ekipa z Rooneyem w składzie pokonała w finale Manchester City w stosunku 2-0 i siegnęła po trofeum, a Kai był autorem jednego z trafień.

To nie pierwszy sukces młokosa w barwach Manchesteru United. W poprzednim sezonie pobił on bowiem rekord strzelecki ligi do lat 12. Zdobył bowiem 56 bramek, a do tego zanotował też 28 asyst.

W przeszłości Kai udzielił wywiadu, w którym stwierdził, że największą inspiracją jest dla niego ojciec, Wayne.

- Mam nadzieję, że za dziesięć lat będę grał w Premier League dla Manchesteru United. Tak właśnie widzę siebie, ale jeśli chcę to osiągnąć, to potrzeba wiele ciężkiej pracy i pomocy wielu osób - mówił w rozmowie z „SY Football”.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Brentford ma nowego, klasowego bramkarza. David Raya z hitowym transferem nawet na dniach OFICJALNIE: Brentford ma nowego, klasowego bramkarza. David Raya z hitowym transferem nawet na dniach Legia Warszawa: Maik Nawrocki zmieni latem klub?! Trzy potencjalne kierunki transferu Legia Warszawa: Maik Nawrocki zmieni latem klub?! Trzy potencjalne kierunki transferu Karim Benzema klejnotem w koronie mistrza?! Klub czeka na ostateczne „tak” Karim Benzema klejnotem w koronie mistrza?! Klub czeka na ostateczne „tak” Lionel Messi rozczarowany. „To już koniec” Lionel Messi rozczarowany. „To już koniec” Neymar wyobraża sobie transfer tylko do jednego klubu. Odrzucił bajońską ofertę z Arabii Saudyjskiej Neymar wyobraża sobie transfer tylko do jednego klubu. Odrzucił bajońską ofertę z Arabii Saudyjskiej Transfery - Relacja na żywo [31/05/2023] Transfery - Relacja na żywo [31/05/2023] Dawid Kownacki mógł trafić do uczestnika Ligi Mistrzów. „Pojawiłem się nawet w klubie na rozmowach” Dawid Kownacki mógł trafić do uczestnika Ligi Mistrzów. „Pojawiłem się nawet w klubie na rozmowach”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy