Szalona końcówka sezonu w Premier League! City na 4. miejscu!

2016-05-15 18:06:10; Aktualizacja: 8 lat temu
Szalona końcówka sezonu w Premier League! City na 4. miejscu! Fot. Transfery.info
Jarosław Chajduś
Jarosław Chajduś Źródło: Transfery.info

Finałowy dzień rozgrywek w Anglii był pełen wielu niespodzianek.

Mimo tego, że Leicester City zagwarantowało sobie tytuł już wcześniej, nie znaczyło to, że nie będziemy świadkami wielu emocji.

Zanim rozpoczęły się wszystkie spotkania, które miały odbyć się dokładnie o godzinie 16:00 czasu polskiego, dowiedzieliśmy się, że doszło do ewakuacji na Old Trafford. Mecz Manchesteru United z Bournemouth początkowo miał być opóźniony, ale ostatecznie został odwołany z obawy na atak bombowy. Więcej na ten temat tutaj.

Oznaczało to, że oczy fanów Premier League skierowały się przede wszystkim w stronę spotkania Manchesteru City ze Swansea, bowiem ekipa z Etihad Stadium bezpośrednio walczyła z „Czerwonymi Diabłami” o 4. pozycję, dającą udział w kwalifikacjach do Champions League. Już w 5. minucie gola na 1:0 dla City zdobył Kelechi Iheanacho, ale do remisu doprowadził Andre Ayew zaraz przed końcem pierwszej połowy. Wynik utrzymał się do 90. minuty i mając 18 bramek przewagi nad Manchesterem United, Manuel Pellegrini zapewnił „The Citizens” Ligę Mistrzów w przyszłym sezonie, chyba że na Old Trafford padnie minimum 19 goli.

Drużyna Van Gaala ma jednak przed sobą ważne zadanie do wykonania. Southampton pokonało 4:1 Crystal Palace i wskoczyło na 5. pozycję z lepszą różnicą bramek i taką samą ilością punktów. Na 7. miejscu zakończy sezon West Ham, po przegranej ze Stoke City 2:1.

Do największej niespodzianki doszło w meczu Newcastle United z Tottenhamem. Ekipa Rafy Beniteza, która niezależnie od wyniku nie uniknie spadku, prowadziła już 2:0 w 39. minucie. Erik Lamela strzelił gola na 2:1 i dodatkowo, Aleksandar Mitrovic w 67. minucie otrzymał czerwoną kartkę. Mimo wszystko Newcastle zdobyło kolejne trzy bramki i zwyciężyło w dziesiątkę aż 5:1. Arsenal pewnie wygrał na swoim stadionie z Aston Villą 4:0 i tym samym przegonił Tottenham i stał się oficjalnie nowym wicemistrzem Anglii - czwarty raz w XXI wieku.

Z Premier League spadają: Aston Villa, Norwich City i Newcastle United. Pełna tabela poniżej.

Więcej na ten temat: Anglia