Szczegóły oferty Juventusu za Rakiticia

Szczegóły oferty Juventusu za Rakiticia fot. FotoPyk
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Mundo Deportivo

„Mundo Deportivo” informuje, że FC Barcelona była skłonna oddać Ivana Rakiticia Juventusowi, ale kluby nie zgodziły się co do wyceny.

Chorwat długo wypierał się możliwości transferu, ale im bliżej końca okna transferowego, tym bardziej był skłonny rozważyć oferty. Wizja przeprowadzki do Paris Saint-Germain nie była dla niego zbyt kusząca, ale widząc, że może mieć problemy z regularną grą, był gotów na włączenie do oferty za Neymara. Kiedy do hitowej transakcji nie doszło, Rakitić przyjął jak zbawienie ofertę z Juventusu.

„Stara Dama” była poważnie zainteresowana pomocnikiem, od początku licząc na wymianę piłkarzy. W jej skład miał wejść Emre Can, lecz Katalończycy poprosili, by zamiast niego na Camp Nou trafił Federico Bernardeschi. Mistrzowie Italii wyrazili na to zgodę, ale z racji, że wszechstronny Włoch jest młodszy od Rakiticia, zażądali za niego dopłaty. Barcelona brała to pod uwagę, więc nie miała z tym większych problemów, kłopoty zaczęły się jednak przy negocjacji dokładnej kwoty.

Dziennikarze „Mundo Deportivo” informują, iż Juventus chciał, by „Blaugrana” oddała za Bernardeschiego Rakiticia, a do tego dorzuciła 23 miliony euro. Taka propozycja zaskoczyła Katalończyków, którzy wyceniali obu graczy na mniej więcej podobną sumę. Byli zatem skłonni nieco dopłacić z racji wieku piłkarzy, ale nie aż tyle.

Nie pomogły nawet starania samego zainteresowanego, który przekazał działaczom, że bardzo chętnie trafiłby na Allianz Stadium i poprosił, by klub przychylniej spojrzał na ofertę. Ostatecznie zabrakło jednak czasu i kluby nie doszły do porozumienia.

Mimo to, transfer wciąż jest możliwy i może dojść do skutku nawet w styczniu przyszłego roku. 31-latek jest już po słowie z Juventusem, dlatego teraz do działacze obu ekip muszą ustalić warunki transferu. Na to jeszcze jednak sporo czasu, a wymiana byłaby o tyle ułatwiona, że teraz UEFA nie patrzy już tak restrykcyjnie na rejestrację zawodników, którzy wcześniej grali w grupie w barwach innego zespołu, w fazie play-off Ligi Mistrzów.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy