Szef Katarskiej Federacji: Nie kupiliśmy mundialu

Szef Katarskiej Federacji: Nie kupiliśmy mundialu
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: The Telegraph/Talk Sport

Hassan Al-Thawadi kategorycznie zaprzeczył doniesieniom medialnym, które sugerują, że Katar kupił możliwość organizacji Mistrzostw Świata w 2022 roku.

- My nie kupiliśmy Mistrzostw Świata. To jest przecież takie proste. Wracam teraz do wielu osób, które wciąż patrzą na nas z niedowierzaniem, że wygraliśmy to głosowanie. Dlaczego tak się stało? Dlatego, że ciężko pracowało nad tym wszystkim wiele osób. Włożyliśmy w to serce i duszę, a obecnie jestem sflustrowany całą tą sytuacją - powiedział szef Komitetu Organizacyjnego Mistrzostw Świata w 2022 roku.

Zdania Hassana Al-Thawadiego nie podzielają jednak brytyjskie media, które szukają dowodów potwierdzających ich przypuszczenia, że Katar otrzymał prawo organizacji mundilau tylko dzięki łapówkom.

Śledztwo prowadzone przez "Daily Telegraph" wskazuje na to, że jednym z ojców sukcesu kraju z Półwyspu Arabskiego jest Mohammed bin Hammam, były Prezydent Konfederacji Azjatyckiej i kandydat na prezydenta FIFA (zrezygnował z kandydowania z powodu podejrzeń o korupcję), który według wiedzy gazety przekazał Jackowi Warnerowi i jego synom 1,2 miliona dolarów. Te pieniądze miały wpłynąć na prywatne konta działaczy z Trynidadu i Tobago i w głównej mierze miały zostać przekazane na kupowanie głosów, które miały umożliwić organizację Mistrzostw Świata w Katarze w roku 2018 lub 2022.

Smaczku całej tej sytuacji dodaje również fakt, że owe płatności przechodziły przez amerykańskie banki, co wywołało zainteresowanie FBI, które także zaczęło badać całą sprawę.

Kontrowersje związane z wyborem tego kraju na gospodarza mundialu z pewnością będą coraz bardziej narastać, bo zwyczajnie ciężko jest uwierzyć, że państwo leżące na środku pustyni, gdzie żyje się w nieludzkich temperaturach, w którym nie ma tradycji sportowych otrzymuje możliwość organizacji takiej imprezy.

Szef Komitetu Organizacyjnego Mistrzostw Świata w 2022 roku nie dostrzega tych minus i bardziej skupia się na sposobach dotarcia kibiców do Kataru.

- Kiedy zaczynaliśmy to myśleliśmy, że nie mamy żadnych szans na organizację tej imprezy. Stwierdziliśmy, że jesteśmy małym narodem, ale potem spojrzeliśmy, że mundial gościł w RPA, że będzie w Brazylii i Rosji, więc dlaczego nie u nas? Katar jest w centrum świata, a to oznacza łatwy dostęp do niego. Wiele linii lotniczych ma połączenie z moim krajem. To sprawia, że wiele ludzi będzie mogło łatwiej tutaj dotrzeć - dodał Hassan Al-Thawadi.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Derby County karnie spadło na dno tabeli Championship OFICJALNIE: Derby County karnie spadło na dno tabeli Championship UEFA sprzeciwia się mundialowi co dwa lata. Stanowczy komunikat [OFICJALNIE] UEFA sprzeciwia się mundialowi co dwa lata. Stanowczy komunikat [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Miroslav Stoch wreszcie znalazł nowy klub po odejściu z Zagłębia Lubin OFICJALNIE: Miroslav Stoch wreszcie znalazł nowy klub po odejściu z Zagłębia Lubin OFICJALNIE: James Rodríguez w Katarze OFICJALNIE: James Rodríguez w Katarze Ronald Koeman udzielił szczerego wywiadu. „Z Messim na boisku w życiu by tak nie zrobił. Wiedział, że Messi byłby wściekły” Ronald Koeman udzielił szczerego wywiadu. „Z Messim na boisku w życiu by tak nie zrobił. Wiedział, że Messi byłby wściekły” Cristiano Ronaldo zobowiązany do transferu przez swoją matkę. „Chcę cię tam zobaczyć przed moją śmiercią!” Cristiano Ronaldo zobowiązany do transferu przez swoją matkę. „Chcę cię tam zobaczyć przed moją śmiercią!” FC Barcelona: Ronald Koeman wydał oświadczenie przed dziennikarzami i... uciekł z sali konferencyjnej FC Barcelona: Ronald Koeman wydał oświadczenie przed dziennikarzami i... uciekł z sali konferencyjnej

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy