Szef katarskiej federacji: Nikt nam nie odbierze praw do organizacji mistrzostw

Szef katarskiej federacji: Nikt nam nie odbierze praw do organizacji mistrzostw
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: AP

Sekretarz generalny komitetu organizacyjnego piłkarskich Mistrzostw Świata Hassan Al-Thawadi sugeruje, że mundial w Katarze powinien się odbyć w trakcie zimowej pory roku.

Przypomnijmy, zarówno Michel Platini jak i Sepp Blatter, szefowie najważniejszych związków piłkarskich, opowiadają się za tym, aby prestiżowy turniej międzynarodowy miał miejsce na przełomie stycznia i lutego bądź listopada i grudnia. Ta druga opcja wydaje się być jednak bardziej dogodna od pierwszej, gdyż wówczas ta impreza nie będzie się pokrywała z zimowymi igrzyskami olimpijskimi.

Z kolei Europejskie Stowarzyszenie Klubów (ECA) opowiada się za tym, aby Mistrzostwa Świata odbyły się w miesiącach kwiecień i maj. Jednakże ten okres raczej nie będzie zapełniony piłkarskimi emocjami ze względu na ramadan, który wypada na początku kwietnia 2022 roku.

Chociaż wciąż krąży wiele wątpliwości związanych z uczciwością nadania organizacji właśnie Katarowi, to Al-Thawadi jest przekonany, że organizacja mundialu w tym kraju przebiegnie bez żadnych przeszkód.

- Z pewnością FIFA nigdy tego nie zakwestionuje. W tej sprawie również my nie mamy nic do ukrycia - powiedział Hassan.

- Każda próba odebrania nam praw do organizacji mundialu będzie kiepsko odebrana w naszym regionie. Jesteśmy pierwszym arabskim państwem, w którym odbędą się mistrzostwa. To jest dla nas doskonała okazja, abyśmy mogli pasjnonować się futbolem właśnie tutaj. Myślę, że zima będzie idealnym okresem na mundial - podsumował.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Transfery - Relacja na żywo [01/08/2021] Transfery - Relacja na żywo [01/08/2021] Czesław Michniewicz grzmi po porażce z Radomiakiem. Zapowiada wyciągnięcie konsekwencji wobec Mladenovicia i Josué Czesław Michniewicz grzmi po porażce z Radomiakiem. Zapowiada wyciągnięcie konsekwencji wobec Mladenovicia i Josué Juventus finalizuje transfer napastnika Juventus finalizuje transfer napastnika Josip Iličić bohaterem głośnego transferu. „Przygotowuje się do znalezienia nowego klubu” Josip Iličić bohaterem głośnego transferu. „Przygotowuje się do znalezienia nowego klubu” Roman Jaremczuk zmienia klub po bardzo udanym sezonie w Belgii i dwóch golach na EURO 2020 [OFICJALNIE] Roman Jaremczuk zmienia klub po bardzo udanym sezonie w Belgii i dwóch golach na EURO 2020 [OFICJALNIE] Paulo Fonseca prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym klubem Paulo Fonseca prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym klubem Dick Advocaat powraca w roli selekcjonera [OFICJALNIE] Dick Advocaat powraca w roli selekcjonera [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy