Sześć klubów Ekstraklasy poza Pucharem Polski

2024-09-26 19:14:54; Aktualizacja: 5 godzin temu
Sześć klubów Ekstraklasy poza Pucharem Polski Fot. Marta Badowska / PressFocus
Mateusz Michałek Źródło: Transfery.info

Za nami niemal wszystkie mecze pierwszej rundy Pucharu Polski (spotkanie Unii Skierniewice z Motorem Lublin zostało przełożone). Wiemy już, że o końcowy triumf w nowej edycji tych rozgrywek na pewno nie powalczy sześć drużyn rywalizujących w Ekstraklasie. W czwartek do tego grona dołączył Lech Poznań.

Niespodzianki w pierwszej rundzie Pucharu Polski przyniósł już premierowy dzień zmagań w jej ramach. W otwierającym je meczu Sandecja Nowy Sącz pokonała Cracovię, a więc wicelidera tabeli Ekstraklasy, 3:2. Krakowianie byli o krok od zwycięstwa, ale w doliczonym czasie gry do wyrównania doprowadził Piotr Kowalik. W dogrywce swoją drugą bramkę dla trzecioligowca w tym spotkaniu zdobył Jakub Wilczyński i to on cieszył się z awansu do 1/16 finału.

Niedługo później podobnego kalibru zaskoczenie sprawiła prowadzona przez Marcina Sasala Pogoń Grodzi Mazowiecki. Beniaminek II ligi również doprowadził do remisu z Lechią Gdańsk rzutem na taśmę za sprawą gola autorstwa Karola Noiszewskiego. Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia, ale rzuty karne lepiej wykonał niżej notowany zespół.

W środę byliśmy świadkami dwóch ekstraklasowych potyczek. Korona Kielce podejmowała na swoim stadionie Stal Mielec. Na bramkę Pau Resty odpowiedział Robert Dadok. Tutaj też mieliśmy konkurs karnych, w którym triumfowali gospodarze.

W Zabrzu tamtejszy Górnik mierzył się z Radomiakiem Radom. Kibice śledzący to starcie nie zobaczyli ani jednego gola w trakcie 90 minut. W dogrywce promocję przyjezdnym dało trafienie Roberto Alvesa.

W międzyczasie z Pucharem Polski pożegnał się Raków Częstochowa. Na obiekcie Miedzi Legnica piłkarze również się nie rozstrzelali i decydował konkurs jedenastek. W nim drogi do siatki nie odnaleźli Stratos Svarnas oraz Jean Carlos Silva. Dalej przeszedł pierwszoligowiec, za którego wyniki odpowiada Ireneusz Mamrot.

Czwartek przyniósł następną sensację. Tym razem drugoligowcowi nie dał rady Lech Poznań, który przegrał z Resovią Rzeszów 0:1. W pierwszej połowie bramkę zdobył Maksymilian Hebel.