Szkocja: Trzech zawodników może opuścić Rangersów

Szkocja: Trzech zawodników może opuścić Rangersów
Michał Flis
Michał Flis
Źródło: The Scotsman

Zdaniem szkockich mediów trójka zawodników tamtejszego Rangers FC może niebawem zakończyć swą przygodę na Ibrox Park.

Tymczasowy menadżer wielokrotnych mistrzów Szkocji, Graeme Murty, potwierdził, iż dyrektor sportowy klubu, Mark Allen, chce już w styczniu pozbyć się konkretnych zawodników.

Listę tę otwiera najbardziej znany zawodnik zespołu, Bruno Alves, który jest niezadowolony z braku regularnych występów. 36-letni Portugalczyk marzy o otrzymaniu większej liczby szans na grę zważywszy na nadchodzące Mistrzostwa Świata, na których prawdopodobnie weźmie udział wraz ze swą reprezentacją narodową. 

Doświadczony defensor w ostatnich tygodniach nie należy do ulubieńców kibiców z uwagi na pogłoski, wedle których miał kontaktować się z przedstawicielami Celticu. Wszystko wskazuje jednak na to, iż wychowanek FC Porto swą karierę kontynuował będzie w jednym z krajów znad Zatoki Perskiej.

Bliski opuszczenia Szkocji jest także meksykański duet, który tworzą Carlos Peña i Eduardo Herrera.

Pierwszy z nich może pochwalić się dość przyzwoitymi statystykami. Z racji na swą nadwagę nie jest on jednak w stanie rozegrać meczu w pełnym wymiarze czasowym w tak wymagających rozgrywkach ligowych, jak Scottish Premiership. 

Herrera z kolei sprowadzony został z misją strzelania goli, jednakże jak dotąd dziewięciokrotny reprezentant Meksyku zaledwie raz wpisał się na listę strzelców (sierpniowe starcie z Ross County).

Zawodnicy z Ameryki Północnej do Szkocji sprowadzeni zostali latem przez byłego opiekuna „The Gers”, Pedro Caixinhę. Niewykluczone, iż los ponownie skrzyżuje ich drogi z 47-letnim szkoleniowcem, bowiem meksykańskie media informują, że pragnie on pozyskać ich do prowadzonego przez siebie od niedawna Cruz Azul.

Rangersi zajmują obecnie trzecią pozycję w tabeli ligi szkockiej, tracąc pięć punktów do liderującego Celticu.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?” Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?” Wieczysta Kraków gra dalej w Pucharze Polski. Coraz bliżej szczebla centralnego Wieczysta Kraków gra dalej w Pucharze Polski. Coraz bliżej szczebla centralnego Tomasz Hajto gotów pomóc swojemu byłemu klubowi Tomasz Hajto gotów pomóc swojemu byłemu klubowi Liga Mistrzów zmienia format. Na co zwrócić uwagę? Liga Mistrzów zmienia format. Na co zwrócić uwagę? Manchester City: Domowa koszulka na sezon 2021/2022 [FOTO] Manchester City: Domowa koszulka na sezon 2021/2022 [FOTO] OFICJALNIE: Juventus i Milan rezygnują. W Superlidze zostają... dwa kluby OFICJALNIE: Juventus i Milan rezygnują. W Superlidze zostają... dwa kluby Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy