Szok w Liverpoolu. Ceniona postać odchodzi po sezonie

Szok w Liverpoolu. Ceniona postać odchodzi po sezonie
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Goal.com | The Athletic

Dyrektor sportowy Liverpoolu, Julian Ward rezygnuje ze swojej roli i opuści klub wraz z końcem sezonu, o czym informuje Goal.com. 41-latek pełnił tę funkcję od ubiegłego lata, lecz w klubie z Anfield pracował z powodzeniem już od 2012 roku - donosi Goal.com.

Julian Ward to postać niezwykle ceniona w Liverpoolu. Angielski działacz od ponad dekady pełnił w zasłużonym klubie rozmaite role, pnąc się sukcesywnie w jego hierarchii. Swoją przygodę w zespole z Anfield Roand rozpoczął na stanowisku menedżera do spraw skautingu. Wcześniej podobne obowiązki pełnił w Manchesterze City.

W 2015 roku zarząd 19-krotnych mistrzów Anglii docenił 41-latka, czyniąc z niego osobę odpowiedzialną za ścieżkę kariery zawodników wypożyczonych. Rolę tę pełnił przez pięć lat, po czym zasiadł po prawicy dyrektora sportowego liverpoolczyków - Michaela Edwardsa.

Edwards już wtedy obnosił się z zamiarem odejścia z drużyny, chcąc zostawić swoje obowiązki w rękach właśnie Warda, którego przyuczał do nowej profesji. W końcu tak się stało.

Na nowym stanowisku 41-latek zaangażował się udanie między innymi w angaż Luisa Díaza i Darwina Núñeza. Odegrał również istotną rolę w rozmowach negocjacyjnych z Mohamedem Salahem, który zakończyły się prolongatą umowy Egipcjanina.

Liverpool wiązał z cenionym działaczem długotrwałe plany. Z tego powodu jego decyzja zaskoczyła każdego w klubie.

Ward, wedle rewelacji portalu Goal.com, pragnie zrobił sobie przerwę od piłki nożnej, rozstając się po bieżącej kampanii z „The Reds”. Do tego czasu skupi się w pełni na swych obowiązkach. Ten nie zamierza również szukać od razu nowego pracodawcy.

Na postawę aktualnego dyrektora sportowego Liverpoolu wpłynęło ponoć kilka czynników, w tym zwyczajne zmęczenie, zmiany w strukturach organizacyjnych i zmiany właścicieli.

Zarząd sześciokrotnych triumfatorów Ligi Mistrzów starał się za wszelką cenę przekonć Warda do pozostanie, lecz odmówił rozmów o przyszłości, podejmując już decyzję.

***

OFICJALNIE: Liverpool FC na sprzedaż

Więcej na temat: Liverpool FC Anglia Julian Ward

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Mistrzostwa Świata: Sensacyjne rozstrzygnięcia w grupie E. Japonia wygrywa z Hiszpanią, Niemcy poza mundialem [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Sensacyjne rozstrzygnięcia w grupie E. Japonia wygrywa z Hiszpanią, Niemcy poza mundialem [WIDEO] OFICJALNIE: Roberto Martínez żegna się z reprezentacją Belgii OFICJALNIE: Roberto Martínez żegna się z reprezentacją Belgii Bartosz Bereszyński z hitowym transferem po mundialu? Chce go jeszcze jeden gigant Bartosz Bereszyński z hitowym transferem po mundialu? Chce go jeszcze jeden gigant OFICJALNIE: Dawid Kownacki odejdzie z Fortuny Düsseldorf OFICJALNIE: Dawid Kownacki odejdzie z Fortuny Düsseldorf Mistrzostwa Świata: Co najlepszego zrobił Romelu Lukaku w meczu z Chorwacją? Wielka złość po ostatnim gwizdku [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Co najlepszego zrobił Romelu Lukaku w meczu z Chorwacją? Wielka złość po ostatnim gwizdku [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Telewizja Polska wybrała komentatorów na mecz biało-czerwonych z Francją Mistrzostwa Świata: Telewizja Polska wybrała komentatorów na mecz biało-czerwonych z Francją Mistrzostwa Świata: Pierwszy samobój w turnieju [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Pierwszy samobój w turnieju [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy