Szokujące kulisy śmierci 20-letniego Luke'a Abrahamsa

Szokujące kulisy śmierci 20-letniego Luke'a Abrahamsa fot. Luke Abrahams [Facebook]
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: BBC Sport | The Independent

Luke Abrahams zmarł w wieku 20 lat z powodu serii fatalnych błędów lekarskich. Piłkarz występujący w Blisworth FC został źle zdiagnozowany i zbyt późno doczekał się otrzymania fachowej pomocy.

W brytyjskich mediach pojawiły się szokujące informacje na temat śmierci młodego angielskiego zawodnika, rywalizującego na poziomie amatorskim w rodzimym kraju (Northamptonshire Combination Premier Division, czyli jedenasty poziom).

Luke Abrahams uskarżał się w dniu 16 stycznia na silny ból gardła. W związku z tym umówił się na telefoniczną poradę lekarską, gdzie zdiagnozowano u niego zapalenie migdałków.

20-latek wdrożył zalecane mu leczenie, ale nie przynosiło ono spodziewanego skutku. Na domiar złego jego stan uległ pogorszeniu po dwóch dniach. Wówczas zaczęły u niego występować problemy z chodzeniem.

W tej sytuacji rodzice Richard Abrahams i Julie Needham zabrali go do szpitala, gdzie stwierdzono, że nie wymaga on hospitalizacji i dodatkowych badań. Anglik został odesłany do domu, gdzie czuł się coraz gorzej.

W efekcie dopiero w dniu 22 stycznia został przyjęty na oddział i poddany serii badań. Kilkanaście godzin później znajdował się już w stanie krytycznym. Z tego powodu podjęto decyzję o amputacji nogi. Ta operacja nastąpiła jednak zbyt późno i lekarze nie byli w stanie uratować Abrahamsa, który zmarł na stole.

Przeprowadzona następnie sekcja zwłok wykazała, że 20-latek zmagał się z zespołem Lemierre'a - sepsą poanginową i zakaźną formą infekcji bakteryjnej.

Śmiertelność tej choroby, przy prawidłowo postawionej diagnozie, nie przekracza 20 procent. Błędna ocena sprawia jednak, że szanse chorego na powrót do zdrowia maleją z każdym dniem, z czym mieliśmy do czynienia w przypadku gracza Blisworth FC.

Rodzina zapowiedziała, że nie zostawi tak całej tej sprawy i będzie na drodze sądowej domagać się ukarania lekarzy, którzy przyczynili się do śmierci młodego Luke'a.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jagiellonia miała nosa. „To jeden z najlepszych transferów okienka” [WIDEO] Jagiellonia miała nosa. „To jeden z najlepszych transferów okienka” [WIDEO] Marcin Bułka W SZTOSIE. Dwa obronione karne w meczu Ligue 1 [WIDEO] Marcin Bułka W SZTOSIE. Dwa obronione karne w meczu Ligue 1 [WIDEO] Sławomir Peszko wygrywa w trenerskim debiucie. Wieczysta Kraków na szczycie tabeli Sławomir Peszko wygrywa w trenerskim debiucie. Wieczysta Kraków na szczycie tabeli Piłkarze wściekli na klub o złe traktowanie Davida de Gei Piłkarze wściekli na klub o złe traktowanie Davida de Gei Vitor Roque zdruzgotany. Przyszły napastnik FC Barcelony z bardzo poważną kontuzją Vitor Roque zdruzgotany. Przyszły napastnik FC Barcelony z bardzo poważną kontuzją Warta Poznań pozyskała doświadczonego Ekstraklasowicza [OFICJALNIE]. „Kilka miesięcy temu sprowadzenie takiego zawodnika pozostałoby w sferze życzeń” Warta Poznań pozyskała doświadczonego Ekstraklasowicza [OFICJALNIE]. „Kilka miesięcy temu sprowadzenie takiego zawodnika pozostałoby w sferze życzeń” FC Barcelona: Xavi podpisał [OFICJALNIE] FC Barcelona: Xavi podpisał [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy