Szokujące wyznanie Edwina van der Sara. Ajax wiedział o zachowaniu Marca Overmarsa... przed podpisaniem z nim umowy

Szokujące wyznanie Edwina van der Sara. Ajax wiedział o zachowaniu Marca Overmarsa... przed podpisaniem z nim umowy fot. MDI / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: ESPN

Prezes Edwin van der Sar przyznał w rozmowie z reportem ESPN przed meczem z Twente (5:0), że osoby z najwyższego szczebla w Ajaksie Amsterdam otrzymały sygnały o niestosownym zachowaniu Marca Overmarsa jeszcze przed przedłużeniem z nim kontraktu w charakterze dyrektora sportowego.

W Holandii nie milkną wciąż echa skandalu wywołanego przez blisko 49-letniego działacza, który w trybie natychmiastowym został pozbawiony funkcji sprawowanej w szeregach „Godenzonen” z uwagi na dopuszczanie się szokującego zachowania wobec kobiet pracujących w klubie. Marc Overmars miał im wysyłać między innymi dwuznaczne wiadomości tekstowe czy zdjęcia własnego penisa.

Tamtejsze media, po opublikowaniu komunikatu przez Ajax Amsterdam o rozstaniu z dyrektorem sportowym oraz ujawnieniu szczegółów dotyczących odejścia byłego znakomitego piłkarza, stwierdziły także, że osoby z najwyższego szczebla w zespole otrzymały dużo wcześniej pierwsze sygnały o występkach Holendra, ale mimo to zdecydowały się podpisać z nim nowy kontrakt do 30 czerwca 2026 roku.

Przedstawiciele drużyny nie śpieszyli się z odniesieniem się do tych doniesień. Ten stan rzeczy uległ jednak zmianie przy okazji ligowego meczu z Twente, kiedy przed kamerami ESPN stanął prezes Edwin van der Sar, który został zapytany o tę kwestię przez reportera.

51-latek nie zamierzał go okłamywać i stwierdził wprost, że on i inne wysoko postawione osoby w klubie wiedziały, że Overmars dopuszczał się skandalicznego zachowania wobec kobiet.

- Otrzymaliśmy sygnały przed przedłużeniem współpracy. Nasza rada nadzorcza została również natychmiast poinformowana. Najpierw musieliśmy jednak dokładnie zbadać tę sprawę. Czy powinniśmy z tego powodu byli przełożyć posiedzenie w sprawie podpisania nowej umowy? Nie i nie zrobiliśmy tego - powiedział van der Sar.

Następnie dziennikarz Hans Kraaij Jr dopytał legendarnego bramkarza, czy ten myślał w zaistniałej sytuacji o złożeniu dymisji. Prezes ekipy z Amsterdamu nie udzielił słownej odpowiedzi, ale jedynie w milczeniu skinął głową na tak.

Zamieszanie powstałe na najwyższych szczeblach w „Godenzonen” nie wpływa na razie w żadnym stopniu na wyniki sportowe zespołu, który pewnie zmierza po wywalczenie kolejnego mistrzostwa i wyczekuje powrotu do rywalizacji o zwycięstwo w Lidze Mistrzów.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Luis Suárez porozumiał się z nowym klubem?! Zaskakujący kierunek Luis Suárez porozumiał się z nowym klubem?! Zaskakujący kierunek Transfery - Relacja na żywo [27/06/2022] Transfery - Relacja na żywo [27/06/2022] Fernandinho wybrał nowy klub. Sentymentalny powrót Fernandinho wybrał nowy klub. Sentymentalny powrót Romelu Lukaku przyśpiesza transfer. Testy medyczne w środę Romelu Lukaku przyśpiesza transfer. Testy medyczne w środę Afonso Sousa oddala się od Lecha Poznań. Oferta mistrza Polski przebita przez... rywala z Ekstraklasy Afonso Sousa oddala się od Lecha Poznań. Oferta mistrza Polski przebita przez... rywala z Ekstraklasy Czesław Michniewicz reaguje. Pozwie Szymona Jadczaka Czesław Michniewicz reaguje. Pozwie Szymona Jadczaka Ángel Di María coraz bliżej nowego klubu. Do ustalenia ostatnie szczegóły Ángel Di María coraz bliżej nowego klubu. Do ustalenia ostatnie szczegóły

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy