Szybko poszło. Xavi trenerem w LaLiga już od nowego sezonu?!

Szybko poszło. Xavi trenerem w LaLiga już od nowego sezonu?!
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Sport

W czwartek Xavi potwierdził, że po sezonie zakończy karierę zawodniczą. 39-latek od razu chce wziąć się za trenerkę.

Hiszpański pomocnik w 2015 roku przeniósł się z Barcelony do Al Sadd. Reprezentując barwy katarskiej drużyny, Xavi zdobywał jednocześnie uprawnienia trenerskie. Wszystko po to, by zaraz po zawieszeniu butów na kołku rozpocząć karierę szkoleniową.

Naturalnym krokiem wydaje się podjęcie przez Xaviego pracy w Barcelonie. Niewykluczone jednak, że przed powrotem na Camp Nou 39-latek sprawdzi się w innym klubie. Jak podaje „Sport”, jego zatrudnienie rozważają władze Realu Betis. Za wyniku zespołu z Andaluzji obecnie odpowiada Quique Setién, ale po zakończeniu rozgrywek strony mają się rozstać.


Choć Xavi nie ma doświadczenia w prowadzeniu seniorów (w Katarze, oprócz grania, ma zajęcia z juniorami), władze Betisu uważają, że jego zatrudnienie może być strzałem w dziesiątkę. Działacze wierzą, że drużyna prowadzona przez głodnego pracy Hiszpana będzie prezentowała ofensywną i atrakcyjną piłkę, a przy tym odnosiła dobre wyniki.

Na razie nie wiadomo, jak na całą sprawę zapatruje się sam Xavi, ale wydaje się, że objęcie Betisu zaraz po zakończeniu kariery zawodniczej byłoby dość atrakcyjną opcją. Nie wiadomo bowiem, na jakie konkretnie stanowisko mógłby on liczyć na początku w Barcelonie.

Betis zajmuje obecnie jedenaste miejsce w tabeli LaLiga.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] EURO 2020: W tych miastach Polska rozegra mecze EURO 2020: W tych miastach Polska rozegra mecze Z Lecha Poznań do Legii Warszawa?! Z Lecha Poznań do Legii Warszawa?! Arsenal wytypował następcę Bellerína. Możliwe transferowe domino Arsenal wytypował następcę Bellerína. Możliwe transferowe domino OFICJALNIE: Wyjazdowe stroje reprezentacji Włoch [FOTO] OFICJALNIE: Wyjazdowe stroje reprezentacji Włoch [FOTO] Real Madryt: Luka Modrić z nową umową [POTWIERDZONE] Real Madryt: Luka Modrić z nową umową [POTWIERDZONE] Paratici do przeciwników Superligi: Ja nie wdawałbym się w dywagacje z lekarzem na temat medycyny Paratici do przeciwników Superligi: Ja nie wdawałbym się w dywagacje z lekarzem na temat medycyny Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?” Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy