Szybko poszło. Xavi trenerem w LaLiga już od nowego sezonu?!

Szybko poszło. Xavi trenerem w LaLiga już od nowego sezonu?!
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Sport

W czwartek Xavi potwierdził, że po sezonie zakończy karierę zawodniczą. 39-latek od razu chce wziąć się za trenerkę.

Hiszpański pomocnik w 2015 roku przeniósł się z Barcelony do Al Sadd. Reprezentując barwy katarskiej drużyny, Xavi zdobywał jednocześnie uprawnienia trenerskie. Wszystko po to, by zaraz po zawieszeniu butów na kołku rozpocząć karierę szkoleniową.

Naturalnym krokiem wydaje się podjęcie przez Xaviego pracy w Barcelonie. Niewykluczone jednak, że przed powrotem na Camp Nou 39-latek sprawdzi się w innym klubie. Jak podaje „Sport”, jego zatrudnienie rozważają władze Realu Betis. Za wyniku zespołu z Andaluzji obecnie odpowiada Quique Setién, ale po zakończeniu rozgrywek strony mają się rozstać.


Choć Xavi nie ma doświadczenia w prowadzeniu seniorów (w Katarze, oprócz grania, ma zajęcia z juniorami), władze Betisu uważają, że jego zatrudnienie może być strzałem w dziesiątkę. Działacze wierzą, że drużyna prowadzona przez głodnego pracy Hiszpana będzie prezentowała ofensywną i atrakcyjną piłkę, a przy tym odnosiła dobre wyniki.

Na razie nie wiadomo, jak na całą sprawę zapatruje się sam Xavi, ale wydaje się, że objęcie Betisu zaraz po zakończeniu kariery zawodniczej byłoby dość atrakcyjną opcją. Nie wiadomo bowiem, na jakie konkretnie stanowisko mógłby on liczyć na początku w Barcelonie.

Betis zajmuje obecnie jedenaste miejsce w tabeli LaLiga.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Mainz cieszy się z utrzymania, jakby wygrało Bundesligę. Ale jest z czego - to historyczny wyczyn Mainz cieszy się z utrzymania, jakby wygrało Bundesligę. Ale jest z czego - to historyczny wyczyn Jagiellonia Białystok: Czterech piłkarzy odchodzi z klubu [OFICJALNIE] Jagiellonia Białystok: Czterech piłkarzy odchodzi z klubu [OFICJALNIE] Chelsea: Dziewczyna Tammy'ego Abrahama wściekła na Thomasa Tuchela Chelsea: Dziewczyna Tammy'ego Abrahama wściekła na Thomasa Tuchela Bielik o kontuzji: Trudno sobie wyobrazić, w jakim stanie byłem Bielik o kontuzji: Trudno sobie wyobrazić, w jakim stanie byłem Legia Warszawa finalizuje dwa transfery. Ogłoszenie zaraz po zakończeniu sezonu Ekstraklasy Legia Warszawa finalizuje dwa transfery. Ogłoszenie zaraz po zakończeniu sezonu Ekstraklasy Real Madryt powalczy z Niemcami o Raúla?! Real Madryt powalczy z Niemcami o Raúla?! Real Madryt: Zinédine Zidane odchodzi. Faworyt do zastąpienia Francuza Real Madryt: Zinédine Zidane odchodzi. Faworyt do zastąpienia Francuza

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy