2021-12-16 15:25:51; Aktualizacja: 2 lata temu
Szymon Marciniak z „show” w Arab Cup 2021. Prowadzony przez niego mecz trwał 109 minut [WIDEO] Fot. FotoPyK
Karol Brandt Źródło: Transfery.info | Twitter

Algieria w półfinale FIFA Arab Cup 2021 pokonała Katar 2:1. Dwie bramki padły w doliczonym przez Szymona Marciniaka czasie gry.

Polski arbiter to postać dobrze znana kibicom z państw arabskich. W przeszłości sędziował bowiem klubowe mecze w Arabii Saudyjskiej oraz Katarze.

40-latek tym razem poprowadził spotkanie reprezentacji drugiego z wymienionych krajów, gdy w półfinale FIFA Arab Cup 2021 mierzyła się ona z Algierią.

Rywale gospodarza turnieju objęli prowadzenie w 59. minucie za sprawą Djamela Benlamriego. Gdy podstawowy czas gry dobiegał już końca, Szymon Marciniak postanowił doliczyć dziewięć minut.

Wtedy padł wyrównujący gol dla Katarczyków. Jego autorem był Mohammed Muntari, przy czym początkowo trafienie było analizowane przez system VAR.

Ten fakt nie umknął arbitrowi głównemu, który przedłużył nieco zawody. Wówczas Yacine Brahimi został sfaulowany w polu karnym, a Marciniak wskazał na „wapno”.

Bramka na 2:1 padła w siedemnastej minucie doliczonego czasu gry, a na listę strzelców wpisał się Youcef Belaïli. Ostatecznie pojedynek dobiegł końca… dwie minuty później. Tym sposobem Polak niejako skradł całe show, ale i ściągnął na siebie krytykę.

Algieria w finale imprezy zagra z Tunezją, która pokonała Egipt. Mecz odbędzie się 18 grudnia.

Turniej jest próbą generalną przed zaplanowanym na następny rok mundialem.