Szymon Żurkowski doczeka się otrzymania prawdziwej szansy w Serie A?! Polak bliski nowego klubu

Szymon Żurkowski doczeka się otrzymania prawdziwej szansy w Serie A?! Polak bliski nowego klubu fot. LiveMedia / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Corriere dello Sport

Szymon Żurkowski ma przenieść się po raz trzeci na zasadzie wypożyczenia z Fiorentiny do Empoli - przekonuje „Corriere dello Sport”.

23-letni zawodnik za sprawą udanych występów w Górniku Zabrze zaczął ocierać się o debiut w seniorskiej kadrze reprezentacji Polski i znalazł się na celowniku pokaźnej liczby zagranicznych klubów.

Spośród nich najbardziej konkretni w walce o środkowego pomocnika okazali się przedstawiciele Fiorentiny, którzy wyłożyli około 4 milionów euro na na jego sprowadzenie do siebie w styczniu 2019 roku.

Szymon Żurkowski, na mocy zawartej umowy pomiędzy zespołami, przeniósł się na Półwysep Apeniński dopiero latem i od tego momentu nie wszystko układa się po jego myśli, ponieważ w szeregach „Violi” nie pełnił do tej pory żadnej istotnej roli.

Z tego też względu trafił dwukrotnie na wypożyczenie do Empoli i w minionym sezonie pomógł temu klubowi wywalczyć awans do Serie A.

Taki stan rzeczy sprawił, że beniaminek włoskiej elity podjął rozmowy z Fiorentiną w celu ponownego zapewnienia sobie możliwości korzystania z usług 23-latka.

Dziennikarze „Corriere dello Sport” przekonują, że negocjacje w tej sprawie zmierzają do szczęśliwego zakończenia w postaci trzeciego wypożyczenia środkowego pomocnika do „Azzurich”, które będzie tym razem zawierać opcją definitywnego wykupu.

Żurkowski przebywa już podobno w Empoli i czeka tylko na otrzymanie „zielonego światła”, aby mógł rozpocząć przygotowania do startu nowego sezonu z beniaminkiem.

Były młodzieżowy reprezentant Polski wystąpił w 25 spotkaniach w poprzednich rozgrywkach i zdobył w nich dwie bramki.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wielki skandal na Słowacji. Mecz Spartak Trnawa - Slovan Bratysława przerwany przez bójkę kibiców [WIDEO] Wielki skandal na Słowacji. Mecz Spartak Trnawa - Slovan Bratysława przerwany przez bójkę kibiców [WIDEO] Sergio Reguilón o przerwaniu meczu Newcastle United - Tottenham. „Piłka nożna nie jest najważniejsza” Sergio Reguilón o przerwaniu meczu Newcastle United - Tottenham. „Piłka nożna nie jest najważniejsza” Czesław Michniewicz po porażce Legii Warszawa z Lechem Poznań. „Jest element, którego nie da się wytrenować” Czesław Michniewicz po porażce Legii Warszawa z Lechem Poznań. „Jest element, którego nie da się wytrenować” Lech Poznań: Maciej Skorża sprowokował Czesława Michniewicza. „Zastosowałem pewną grę przed meczem” Lech Poznań: Maciej Skorża sprowokował Czesława Michniewicza. „Zastosowałem pewną grę przed meczem” Eredivisie: Chwile grozy podczas fety kibiców Vitesse [WIDEO] Eredivisie: Chwile grozy podczas fety kibiców Vitesse [WIDEO] Legia Warszawa: Kacper Tobiasz po meczu z Lechem Poznań Legia Warszawa: Kacper Tobiasz po meczu z Lechem Poznań Przerwany mecz Newcastle United z Tottenhamem. Znakomite zachowanie Sergio Reguilóna, Erica Diera i służb medycznych Przerwany mecz Newcastle United z Tottenhamem. Znakomite zachowanie Sergio Reguilóna, Erica Diera i służb medycznych

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy