Taison coraz bliżej dużego transferu. Szachtar wytypował następcę

Taison coraz bliżej dużego transferu. Szachtar wytypował następcę
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Matteo Pedrosi | Gianluca Di Marzio

Jewhen Konoplanka ma się przenieść do Szachtara Donieck, co umożliwi Taisonowi przeprowadzkę do Milanu.

AC Milan poszukiwał w ostatnich dniach wzmocnień formacji ofensywnej, ale wygląda na to, że zamiast Ángela Correi, który przez długi czas był faworytem do transferu, do Mediolanu trafi dwóch atakujących. Lada moment umowę z „Rossonerimi” podpisze Ante Rebić, który już przebywa we Włoszech, a w międzyczasie kontynuowane są rozmowy w sprawie Taisona.

Negocjacje transferu Brazylijczyka potwierdził niedawno jego agent, choć podkreślał on, że Szachtar ma konkretne wymagania w postaci 30 milionów euro. Właśnie tyle wynosi klauzula odejścia gracza. Milan do tej pory złożył tylko jedną ofertę, ale teraz zdecydował się ją poprawić.

Dziennikarz „Corriere dello Sport” Matteo Pedrosi informuje, że ekipa z San Siro tym razem zaproponowała zakup 31-latka za kwotę 20 milionów euro. Jak na razie Ukraińcy pozostają nieugięci i nie schodzą ze swoich oczekiwań, ale Milan nadal próbuje wywalczyć korzystniejsze warunki. Z czasem działacze z Doniecka mogą nieco odpuścić, zwłaszcza że mają wytypowane następstwo.

Gianluca Di Marzio twierdzi, że Szachtar poważnie interesuje się Jewhenem Konoplanką. Ukrainiec opuścił ojczyznę w 2015 roku, kiedy zamienił Dnipro Dniepropietrowsk na Sevillę. Obecnie gra dla Schalke 04, ale przy dobrej ofercie może rozważyć powrót na Ukrainę, zwłaszcza że Szachtar regularnie gra w europejskich pucharach.

Negocjacje obu transferów trwają, ale Di Marzio jest przekonany, że jeśli Konoplanka zmieni klub, „Górnicy” będą bardziej skłonni do rozważenia sprzedaży swojej gwiazdy.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] EURO 2020: Selekcjoner reprezentacji Danii z emocjonalną wypowiedzią po meczu z Finlandią EURO 2020: Selekcjoner reprezentacji Danii z emocjonalną wypowiedzią po meczu z Finlandią EURO 2020. Kardiolog Eriksena przekonany: Myślę, że wkrótce stanie na nogi EURO 2020. Kardiolog Eriksena przekonany: Myślę, że wkrótce stanie na nogi EURO 2020: Piękne zachowanie kibiców z Danii i Finlandii [WIDEO] EURO 2020: Piękne zachowanie kibiców z Danii i Finlandii [WIDEO] EURO 2020: Mecz Dania - Finlandia będzie kontynuowany [OFICJALNIE] EURO 2020: Mecz Dania - Finlandia będzie kontynuowany [OFICJALNIE] Christian Eriksen odzyskał przytomność Christian Eriksen odzyskał przytomność Fabio Paratici dołączył do Tottenhamu [OFICJALNIE] Fabio Paratici dołączył do Tottenhamu [OFICJALNIE] Buffon: Decyzja w przyszłym tygodniu. Jest zdecydowany faworyt Buffon: Decyzja w przyszłym tygodniu. Jest zdecydowany faworyt

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy