Tajemnica kontrowersyjnych koszulek Juventusu wyjaśniona. To dlatego znikną tradycyjne pasy

Tajemnica kontrowersyjnych koszulek Juventusu wyjaśniona. To dlatego znikną tradycyjne pasy fot. Footyheadlines.com
Mateusz Michałek
Źródło: Tuttosport

„Tuttosport” wyjaśnia, dlaczego biało-czarne pasy znikną z domowych koszulek Juventusu.

Nowe stroje mistrza Włoch nie zostały jeszcze oficjalnie zaprezentowane, ale to już przesądzone, że zabraknie na nich tradycyjnych pasów. Połowa nowej domowej koszulki Juventusu będzie biała, a druga połowa - czarna. Z przodu kolory przedzieli czerwony pasek (TUTAJ zdjęcia). Pomysł ten nie spotkał się z zadowoleniem kibiców.

Dlaczego Juventus zdecydował się na tak radykalną zmianę? Jak pisze „Tuttosport”, prezydent turyńskiego klubu, Andrea Agnelli, jest przesiąknięty nowoczesnością i obrał sobie za cel zwiększenie jego potencjału marketingowego i znaczenia marki na całym świecie.

Choć koszulki w biało-czarne pasy są świętością dla najbardziej zagorzałych kibiców Juventusu, nie stanowią łakomego kąsku na rynku globalnym. Nie cieszą się one popularnością w krajach, których mieszkańcy przywiązują mniejszą wagę do tradycji. Chodzi tutaj m.in. o Stany Zjednoczone, gdzie taki strój kojarzy się z sędziami.

Koszulki zostały więc zaprojektowane, mając głównie na uwadze sprzedaż zagraniczną. Nowy wygląd trykotów planowo powinien zwiększyć przychody, maksymalizując jednocześnie „efekt Cristiano Ronaldo” .

Więcej na temat: Juventus FC Włochy Stroje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy