Testy Flaminiego

Testy Flaminiego fot. Transfery.info
Dawid Kurowski
Dawid Kurowski
Źródło: Marca

Jak poinformowała „Marca”, Mathieu Flamini będzie w najbliższych dniach starał się przekonać do siebie sztab szkoleniowy Rayo Vallecano.

Hiszpański drugoligowiec przed dwoma sezonami spadł z LaLiga i wciąż stara się o powrót do najwyższej klasy rozgrywkowej. Aktualnie Rayo Vallecano plasuje się na dopiero ósmej pozycji w LaLiga2, ale traci tylko dwa punkty do będącego w strefie barażowej CD Lugo.

Francuski pomocnik, który jest znany przede wszystkim z występów w Milanie i Arsenalu, poprzedni sezon spędził w Crystal Palace. Flamini był jednak związany z londyńskim zespołem zaledwie rocznym kontraktem, który nie został przedłużony i od początku lipca pozostaje wolnym zawodnikiem.

33-latek na pewno nie zagra już na najwyższym poziomie, ale chciałby występować na piłkarskich boiskach jeszcze przez przynajmniej kilka lat. Francuz zapowiedział przed rokiem, że piłka nożna jest dla niego priorytetem, choć nie może narzekać na brak zajęć w innych dziedzinach życia.

W 2008 roku Flamini założył razem ze swoim przyjacielem, Pasquale Granatą, firmę GF Biochemicals. Obaj planują produkcję kwasu lewulinowego, mogącą zastąpić w przyszłości między innymi ropę, co jest krokiem do bardziej ekologicznego świata. Rynek jest wart około 20 miliardów funtów, ale to nie pieniądze są tym, co napędza 33-latka.

- Rozwiązanie problemu zmian klimatycznych zawsze było bliskie mojemu sercu. To największy problem naszych czasów – mówił przed rokiem w rozmowie z „BBC”. 

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Mistrzostwa Świata: Szymon Marciniak oszczędzany na najważniejsze mecze Mistrzostwa Świata: Szymon Marciniak oszczędzany na najważniejsze mecze Mateusz Klich szykuje się do zimowego transferu. Dwie opcje na stole Mateusz Klich szykuje się do zimowego transferu. Dwie opcje na stole Czesław Michniewicz podsumowuje mundial w Katarze: Tego żałuję najbardziej Czesław Michniewicz podsumowuje mundial w Katarze: Tego żałuję najbardziej Czesław Michniewicz wyczerpująco komentuje „aferę premiową”. „To są pieniądze społeczeństwa i nie jest tak łatwo” Czesław Michniewicz wyczerpująco komentuje „aferę premiową”. „To są pieniądze społeczeństwa i nie jest tak łatwo” Korona Kielce z pierwszym zimowym transferem [OFICJALNIE] Korona Kielce z pierwszym zimowym transferem [OFICJALNIE] Robert Lewandowski: Piłkarze są ofiarami tej sytuacji Robert Lewandowski: Piłkarze są ofiarami tej sytuacji Jeszcze jeden chętny na Bartosza Bereszyńskiego. Doszło do pierwszych kontaktów Jeszcze jeden chętny na Bartosza Bereszyńskiego. Doszło do pierwszych kontaktów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy