The Guardian: Ryan Sessegnon wybrał nowy klub

The Guardian: Ryan Sessegnon wybrał nowy klub
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: The Guardian

Zgodnie z doniesieniami „The Guardian” Ryan Sessegnon jest zdecydowany na przenosiny do Tottenhamu.

19-letni piłkarz Fulham od pewnego czasu jest jednym z najbardziej rozchwytywanych angielskich zawodników. Londyński klub chce jak najdłużej zatrzymać go u siebie, ale zdaje sobie sprawę z tego, że w końcu będzie musiał się z nim rozstać. Zwłaszcza po spadku z najwyższego angielskiego szczebla.

Według „The Guardian” Sessegnon poinformował już władze Fulham, że nie przedłuży swojej umowy. Wygasa ona 30 czerwca 2020 roku, ale wszystko wskazuje na to, że klub ma opcję jej automatycznego przedłużenia. Pytanie tylko, czy zdecyduje się na taki krok, skoro młody zawodnik jest gotowy na podjęcie nowego wyzwania.

Choć Sessegnonem interesują się również m.in. Manchester United i Paris Saint-Germain, Anglik chce przenieść się do Tottenhamu. Jak czytamy, 19-latek jest zdania, że dalszy rozwój pod skrzydłami Mauricio Pochettino będzie dla niego najlepszą opcją.

Fulham oczekuje za Sessegnona przynajmniej 50 milionów euro. Z uwagi na wygasający kontrakt Tottenham na razie nie chce płacić za niego więcej niż 30 milionów.

Mogący występować na kilku pozycjach lewonożny zawodnik zakończył miniony sezon z 35 spotkaniami, dwoma trafieniami i sześcioma asystami w Premier League na koncie. Łącznie w koszulce pierwszego zespołu Fulham wybiegał na murawę już 120 razy.


Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Manchester United: Szczegóły przedłużenia wypożyczenia Ighalo Manchester United: Szczegóły przedłużenia wypożyczenia Ighalo Legia: Wieteska trafi do Anglii?! Michniewicz potwierdza zainteresowanie Legia: Wieteska trafi do Anglii?! Michniewicz potwierdza zainteresowanie OFICJALNIE: Ighalo zostaje w Manchesterze United OFICJALNIE: Ighalo zostaje w Manchesterze United OFICJALNIE: Fred wraca do domu. Brazylijczyk ze specjalnym kontraktem na 120-lecie klubu OFICJALNIE: Fred wraca do domu. Brazylijczyk ze specjalnym kontraktem na 120-lecie klubu 50 najdroższych zawodników świata [KPMG]. Messi poza podium, Cristiano Ronaldo i Lewandowski poza dwudziestką 50 najdroższych zawodników świata [KPMG]. Messi poza podium, Cristiano Ronaldo i Lewandowski poza dwudziestką Garay odchodzi z Valencii. Nie chce, ale musi - mocne wypowiedzi na pożegnanie Garay odchodzi z Valencii. Nie chce, ale musi - mocne wypowiedzi na pożegnanie Manchester City: Nélson Semedo tylko za gotówkę. FC Barcelona nie chce Cancelo Manchester City: Nélson Semedo tylko za gotówkę. FC Barcelona nie chce Cancelo

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy