The Guardian: Trzy gwiazdy Manchesteru United mogą odejść w przypadku braku awansu do Ligi Mistrzów

The Guardian: Trzy gwiazdy Manchesteru United mogą odejść w przypadku braku awansu do Ligi Mistrzów fot.
Mateusz Michałek
Źródło: The Guardian

Awans do Ligi Mistrzów lub jego brak może zadecydować o losie kilku gwiazd Manchesteru United.

W niedzielę „Czerwone Diabły” przegrały z Evertonem 0:4, komplikując swoją sytuację w tabeli Premier League. Ekipa z Old Trafford plasuje się na szóstej lokacie. Do trzeciego Tottenhamu i czwartej Chelsea traci trzy punkty, a nad nią jest jeszcze Arsenal. Walka o miejsca w czołowej czwórce gwarantujące awans do LM może toczyć się do ostatniej kolejki.

Jak pisze „The Guardian”, niewykluczone, że wywalczenie miejsca w Champions League będzie kluczowym czynnikiem w kontekście dalszej gry w MU Davida de Gei, Romelu Lukaku oraz Paula Pogby.

MU od dawna stara się o przedłużenie umowy z De Geą. Jeśli ekipa z Old Trafford nie awansuje do LM, hiszpański bramkarz może zdecydować się na odejście z klubu. Chętnych na niego nie będzie brakowało. Pogba znajduje się na celowniku Realu Madryt, a taki transfer uprawdopodobnił powrót na Santiago Bernabéu Zinédine'a Zidane'a. Mistrz świata jest dla niego jednym z priorytetowych celów. W stronę Lukaku spoglądają z kolei Paris Saint-Germain i kluby z Serie A.

W trwającej edycji Ligi Mistrzów MU doszedł do ćwierćfinału, gdzie lepsza okazała się Barcelona.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy