The Telegraph: De Ligt wcale nie musi trafić do Barcelony. Będzie zaskoczenie?!

The Telegraph: De Ligt wcale nie musi trafić do Barcelony. Będzie zaskoczenie?! fot. FotoPyk
Mateusz Michałek
Źródło: The Telegraph

Podczas gdy wszyscy czekają na potwierdzenie przenosin Matthijsa de Ligta z Ajaksu do Barcelony, „The Telegraph” podaje, że sprawa transferu nie jest przesądzona.

19-letniemu stoperowi od początku było najbliżej Barcelony. Gdy „Duma Katalonii” z wyprzedzeniem ogłosiła pozyskanie Frenkiego de Jonga, a więc jego klubowego kolegi, wydawało się, że wkrótce to samo będzie z De Ligtem. Cały czas nie doczekaliśmy się jednak komunikatu w tej sprawie, a jak przekonuje „The Telegraph”, piłkarz nie podjął ostatecznej decyzji odnośnie swojej przyszłości.

Zdaniem powyższego źródła w pozyskanie utalentowanego obrońcy wciąż wierzy Manchester United i jak czytamy, taki ruch wcale nie jest nieprawdopodobny. De Ligt nie odrzucił możliwości przeprowadzki na Old Trafford.

MU od pewnego czasu odnosi wyniki poniżej oczekiwań. Sezon 2018/2019 „Czerwone Diabły” zakończyły na szóstym miejscu w tabeli Premier League. Dalej jest to jednak wielki klub z ogromnym potencjałem. Ole Gunnar Solskjær ma plan na przebudowę drużyny i De Ligt mógłby być jej filarem.

Część mediów już wcześniej podawała, że Holender ma pewne wątpliwości dotyczące swojej pozycji w zespole Barcelony zaraz po potencjalnych przenosinach na Camp Nou. W MU od razu stałby się filarem drużyny.

W kontekście transferu De Ligta pisze się o różnych kwotach, ale najpewniej opuści on Ajax za 70-80 milionów euro.

19-latek w zakończonym sezonie rozegrał 55 spotkań w koszulce amsterdamskiej ekipy. Strzelił siedem goli i zanotował cztery asysty.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy