The Times: Tottenham też chce Coutinho!

The Times: Tottenham też chce Coutinho! fot. FC Barcelona
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: The Times I Catalunya Radio

Bilel Ghazi z „L'Equipe” kilka godzin temu poinformował, że Philippe Coutinho jest bardzo blisko przenosin do Arsenalu. Wszystko wskazuje jednak na to, że w grze o jego podpis pozostaje również Tottenham.

Tak wynika z doniesień Catalunya Radio oraz „The Times”. Dziennikarze tego drugiego piszą, że Tottenham złożył Barcelonie ofertę wypożyczenia Brazylijczyka na najbliższy sezon. Na razie nie wiadomo, czy w umowie zawarta zostałaby opcja wykupu. Wszystko wskazuje na to, że na samym wypożyczeniu Coutinho „Duma Katalonii” chciałaby zarobić ponad 20 milionów euro.

Podkreślmy, że nieco wcześniej nastroje związane z potencjalnym czasowym transferem Coutinho do Arsenalu ostudził nieco Fabrizio Romano. Włoski dziennikarz nie wykluczył jednoznacznie takiego ruchu, ale dał do zrozumienia, że „Kanonierzy” bardziej skupiają się na pozyskaniu nowego obrońcy. Może to zwiększyć szanse na przeprowadzkę 27-latka do Tottenhamu.

W przeszłości Coutinho współpracował już przez chwilę z Mauricio Pochettino, a więc aktualnym menedżerem „Kogutów”. Panowie spotkali się w Espanyolu. Brazylijczyk rozegrał pod wodzą argentyńskiego szkoleniowca 16 meczów (pięć goli i asysta).

Przyszłość Coutinho powinna wyjaśnić się w ciągu najbliższych kilkudziesięciu godzin. W czwartek zamknięte zostanie okno transferowe w Anglii.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy