A jednak. Przenosiny Coutinho do Arsenalu na ostatniej prostej!

A jednak. Przenosiny Coutinho do Arsenalu na ostatniej prostej! fot. FC Barcelona
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Bilel Ghazi I L'Equipe

Jak podaje Bilel Ghazi z „L'Equipe”, Philippe Coutinho jest blisko dołączenia do Arsenalu.

O zainteresowaniu brazylijskim atakującym Barcelony ze strony „Kanonierów” media pisały już wcześniej. Choć pojawiały się również informacje tonujące te doniesienia, zdaniem Ghaziego władze Arsenalu szybko przeszły do konkretnego działania i przeprowadzka Coutinho do Londynu jest na ostatniej prostej. 27-latek ma zostać wypożyczony do stolicy Anglii na najbliższy sezon. Na razie nie wiadomo, czy w umowie między klubami zostanie zawarta opcja wykupu.

Coutinho od dłuższego czasu jest wypychany z Barcelony. W ostatnich miesiącach Brazylijczyka łączono z wieloma klubami, w tym chociażby z Paris Saint Germain i innymi zespołami z Premier League. Żaden z nich nie złożył jednak za niego konkretnej i zadowalającej Katalończyków oferty.

Brazylijczyk trafił do Barcelony na początku 2018 roku. Od tamtej pory rozegrał w koszulce mistrza Hiszpanii 76 spotkań. Zanotował w nich 21 goli i 11 asyst. Po usposobionym ofensywnie zawodniku od początku spodziewano się o wiele więcej niż pokazywał.

Pozyskanie Coutinho może być dopełnieniem bardzo ciekawego okna w wykonaniu działaczy Arsenalu. Wcześniej jego szeregi zasilili Dani Ceballos, Gabriel Martienelli, Nicolas Pépé i William Saliba. Tego ostatniego londyńczycy automatycznie wypożyczyli do Saint-Étienne.

AKTUALIZACJA: Coutinho chce u siebie również Tottenham.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy