The Times: Wenger został zmuszony do odejścia z Arsenalu

The Times: Wenger został zmuszony do odejścia z Arsenalu
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: The Times

Dziennikarze „The Times” przedstawili szczegóły odejścia Arsène'a Wengera z Arsenalu.

Kilka godzin temu opuszczenie przez Francuza zespołu „Kanonierów” po zakończeniu sezonu potwierdził sam londyński klub.  

„Po dokładnym rozważeniu sytuacji i kolejnych dyskusjach z klubem czuję, że to jest właściwy czas na odejście po zakończeniu sezonu. Jestem wdzięczny za przywilej służenia temu klubowi przez wiele pamiętnych lat. Zarządzałem klubem z pełnym zaangażowaniem i uczciwością” - można było przeczytać w oświadczeniu. Teraz „The Times” podał znacznie więcej szczegółów dotyczących całej sytuacji. 

Jak czytamy, Wenger został niejako zmuszony do podjęcia decyzji o odejściu. Gdyby nie to, bardzo możliwe, że zostałby po prostu zwolniony. 

Francuz poinformował pierwszą drużynę Arsenalu o swoim odejściu dzisiaj o 9:45. Część zawodników, która była najbardziej zżyta z menedżerem, w trakcie spotkania nie ukrywała swojego wzruszenia. Wenger dał do zrozumienia swoim podopiecznym, że zależy mu na wygranej w Lidze Europy (w półfinale „Kanonierzy” zmierzą się z Atlético), by w dobrym stylu pożegnać się z klubem. 

Jeśli chodzi o dotychczasową umowę Wengera, z racji tego, że nie wypełni on jej do końca, otrzyma od klubu osiem milionów funtów. Na ten moment nie ma szans, by Francuz pozostał w Arsenalu w innej roli, ponieważ szkoleniowiec chce poprowadzić jeszcze inną drużynę. 

„The Times” największe szanse na wejście w buty Wengera w zespole „Kanonierów” daje Patrickowi Vieirze, Julianowi Nagelsmannowi oraz Luisowi Enrique.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Lionel Messi zaskoczony decyzją Mauricio Pochettino. Trener PSG tłumaczy zmianę gwiazdora Lionel Messi zaskoczony decyzją Mauricio Pochettino. Trener PSG tłumaczy zmianę gwiazdora Julian Nagelsmann chciałby zrewolucjonizować piłkę nożną i dawać zawodnikom słuchawki na czas meczu Julian Nagelsmann chciałby zrewolucjonizować piłkę nożną i dawać zawodnikom słuchawki na czas meczu Michał Przybylski chce zagrać w nowej reprezentacji. Czeka na obywatelstwo Michał Przybylski chce zagrać w nowej reprezentacji. Czeka na obywatelstwo OFICJALNIE: Turcja nie rezygnuje jeszcze z walki o mundial. Nowy selekcjoner OFICJALNIE: Turcja nie rezygnuje jeszcze z walki o mundial. Nowy selekcjoner Legendarny Jimmy Greaves nie żyje Legendarny Jimmy Greaves nie żyje FIFA 22: 27 najlepszych piłkarzy z Ligue 1. Wśród nich Arkadiusz Milik FIFA 22: 27 najlepszych piłkarzy z Ligue 1. Wśród nich Arkadiusz Milik FC Barcelona z TRZEMA wielkimi transferami w 2022 roku? Główny cel, marzenie i szansa FC Barcelona z TRZEMA wielkimi transferami w 2022 roku? Główny cel, marzenie i szansa

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy