Thiago Alcântara: Nienawidzę współczesnego futbolu

Thiago Alcântara: Nienawidzę współczesnego futbolu fot. Ververidis Vasilis / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Sport.pl

„Sport.pl” przeprowadził wywiad z Thiago Alcântarą. Hiszpan poruszył w nim wiele interesujących kwestii.

W sobotni wieczór dojdzie do hitowego starcia w ramach grupy „E”. Naprzeciw siebie staną reprezentacje Hiszpanii oraz Polski.

Podopieczni Paulo Sousy przystąpią do tego meczu podrażnienie porażką przeciwko Słowacji (1-2). Jakby tego było mało, selekcjoner nie będzie mógł skorzystać z usług pauzującego za kartki Grzegorza Krychowiaka.

Zanim jednak zabrzmi pierwszy gwizdek, obszernego wywiadu dla „Sport.pl” udzielił jeden z naszych sobotnich rywali, a więc Thiago Alcântara.

Hiszpan podzielił się swoim spojrzeniem na to, jak wygląda obecnie piłka nożna.

- Nienawidzę współczesnego futbolu. Sport traci magię. Nie ma już tylu przebłysków geniuszu. Szybkość zastąpiła technikę. Nikt nie sili się na dryblingi, wystarczy kogoś wyprzedzić. W obronie, zamiast interwencji na ostatnią chwilę, działasz z wyprzedzeniem. Sportowcy są bardziej rozwinięci, lepiej przygotowani, ale też straciliśmy piłkarzy, którzy żyli chwilą i byli w stanie zrobić coś z niczego - przyznał.

- Futbol rozwinął się w stronę bardziej zespołowego sportu. Nie potrzebujesz magii, gdy drużyna funkcjonuje, a na najwyższym poziomie zazwyczaj wszyscy są doskonale przygotowani. Wiesz, gdzie się poruszać, jak podawać, jak bronić. Teraz bardziej niż na improwizację i próby gry w inny, stawia się na pomoc koledze. Powtarza się, że w takiej sytuacji należy działać tak, a w takiej inaczej. Ja dalej lubię chwile, gdy nie mam innego wyjścia, niż dryblowanie. Gdy jestem zależny od samego siebie i muszę działać - dodaje.

Thiago odniósł się także do kapitana reprezentacji Polski Roberta Lewandowskiego.

- Robert jest fenomenalnym piłkarzem, który nie przestaje się rozwijać. To klucz do sukcesu. On co roku zdobywa ponad 30 bramek, ale ciągle widzi w swojej grze jakieś wady i skupia się na ich poprawie. Jest urodzonym zwycięzcą. To perfekcjonista - twierdzi.

- Moim zdaniem początkiem obsesji jest start procesu nauczania. Obsesyjna chęć rozwoju pomaga w stworzeniu nawyku. A nawyk sprawia, że stajesz się lepszy. Większość napastników ma obsesję na punkcie zdobywania bramek. Roberta już to nie dotyczy. Strzelanie goli stało się dla niego nawykiem, rutynową czynnością, która przychodzi mu z łatwością - zakończył.

Początek sobotniego meczu Polaków z Hiszpanami punktualnie o 21:00.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Juventus dopiął swego. Długo wyczekiwany napastnik pozyskany [OFICJALNIE] Juventus dopiął swego. Długo wyczekiwany napastnik pozyskany [OFICJALNIE] Chelsea nie odpuszcza tematu Lukaku. Złożyła już DWIE oferty Chelsea nie odpuszcza tematu Lukaku. Złożyła już DWIE oferty Juventus pozbywa się Meriha Demirala. Odejście Turka kluczem do DWÓCH innych operacji Juventus pozbywa się Meriha Demirala. Odejście Turka kluczem do DWÓCH innych operacji Southampton: Tino Livramento nowym „Świętym” [OFICJALNIE] Southampton: Tino Livramento nowym „Świętym” [OFICJALNIE] Moritz Leitner z nikłymi szansami na grę w Ekstraklasie. Nie przeszedł testów medycznych Moritz Leitner z nikłymi szansami na grę w Ekstraklasie. Nie przeszedł testów medycznych Grzegorz Krychowiak w Krasnodarze [OFICJALNIE] Grzegorz Krychowiak w Krasnodarze [OFICJALNIE] Piłka nożna a demencja starcza. Jak futbol wpływa na starość zawodników Piłka nożna a demencja starcza. Jak futbol wpływa na starość zawodników

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy