Thierry Henry klęczał przez 8 minut i 46 sekund podczas meczu MLS is Back Tournament [WIDEO]

Thierry Henry klęczał przez 8 minut i 46 sekund podczas meczu MLS is Back Tournament [WIDEO] fot. Montreal Impact
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Transfery.info

W nocy z czwartku na sobotę Montreal Impact podejmował New England Revolution (0:1). Na początku zawodów wszystkie oczy skierowane były na Thierry’ego Henry’ego, który postanowił przyłączyć się do akcji Black Lives Matter.

Francuz, podobnie jak jego rodak Marcus Thuram czy Anglik Jadon Sancho, jawnie walczą o równe prawa dla wszystkich czarnoskórych. Wydarzenia z 25 maja były ogniem zapalnym i wywołały falę protestów w całych Stanach Zjednoczonych.

Tego dnia, na oczach tłumu, policjant udusił George’a Floyda, a wszystko trwało 8 minut i 46 sekund. W efekcie, jakiś czas później, kongresmani Partii Demokratycznej wykonali gest Colina Kaepernicka, klęcząc właśnie przez tyle minut, ile trwała dramatyczna walka z czasem czarnoskórego Amerykanina.

Zeszłej nocy hołd nieżyjącemu oddał Thierry Henry, trener Montrealu Impact, który powtórzył ten gest i na początku spotkania z New England Revolution klęczał ubrany w koszulkę z napisem „Black Lives Matter”.

W pierwszym pojedynku MLS is Back Tournament ekipa prowadzona przez Francuza przegrała 0:1. Po stronie gości 86 minut na boisku spędził Adam Buksa, lecz gola nie strzelił. Zrobił to za to jego kolega z drużyny - Gustavo Bou.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Legia Warszawa zastąpi Josué jej byłym gwiazdorem? „Warto monitorować tę sprawę” Legia Warszawa zastąpi Josué jej byłym gwiazdorem? „Warto monitorować tę sprawę” Ekspert nie ma wątpliwości w sprawie następcy Christophe'a Galtiera w PSG. „To jedyny szkoleniowiec, który może tam przetrwać” Ekspert nie ma wątpliwości w sprawie następcy Christophe'a Galtiera w PSG. „To jedyny szkoleniowiec, który może tam przetrwać” OFICJALNIE: Niemcy bez gwiazdy w marcowych meczach OFICJALNIE: Niemcy bez gwiazdy w marcowych meczach Steven Gerrard znalazł nową pracę. Poza ławką trenerską [OFICJALNIE] Steven Gerrard znalazł nową pracę. Poza ławką trenerską [OFICJALNIE] Antonio Conte na wylocie z Tottenhamu Antonio Conte na wylocie z Tottenhamu Mateusz Bogusz odchodzi z Leeds United. Daleka przeprowadzka! Mateusz Bogusz odchodzi z Leeds United. Daleka przeprowadzka! Reprezentacja Polski: Obrońca wypadł z kadry na mecze z Czechami i Albanią [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski: Obrońca wypadł z kadry na mecze z Czechami i Albanią [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy