Thierry Henry klęczał przez 8 minut i 46 sekund podczas meczu MLS is Back Tournament [WIDEO]

Thierry Henry klęczał przez 8 minut i 46 sekund podczas meczu MLS is Back Tournament [WIDEO] fot. Montreal Impact
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Transfery.info

W nocy z czwartku na sobotę Montreal Impact podejmował New England Revolution (0:1). Na początku zawodów wszystkie oczy skierowane były na Thierry’ego Henry’ego, który postanowił przyłączyć się do akcji Black Lives Matter.

Francuz, podobnie jak jego rodak Marcus Thuram czy Anglik Jadon Sancho, jawnie walczą o równe prawa dla wszystkich czarnoskórych. Wydarzenia z 25 maja były ogniem zapalnym i wywołały falę protestów w całych Stanach Zjednoczonych.

Tego dnia, na oczach tłumu, policjant udusił George’a Floyda, a wszystko trwało 8 minut i 46 sekund. W efekcie, jakiś czas później, kongresmani Partii Demokratycznej wykonali gest Colina Kaepernicka, klęcząc właśnie przez tyle minut, ile trwała dramatyczna walka z czasem czarnoskórego Amerykanina.

Zeszłej nocy hołd nieżyjącemu oddał Thierry Henry, trener Montrealu Impact, który powtórzył ten gest i na początku spotkania z New England Revolution klęczał ubrany w koszulkę z napisem „Black Lives Matter”.

W pierwszym pojedynku MLS is Back Tournament ekipa prowadzona przez Francuza przegrała 0:1. Po stronie gości 86 minut na boisku spędził Adam Buksa, lecz gola nie strzelił. Zrobił to za to jego kolega z drużyny - Gustavo Bou.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wojciech Kowalewski z apelem do najbardziej doświadczonych piłkarzy Legii Warszawa Wojciech Kowalewski z apelem do najbardziej doświadczonych piłkarzy Legii Warszawa OFICJALNIE: Reprezentacja Szwecji ma nowego selekcjonera. Ważna informacja dla kibiców Pogoni Szczecin OFICJALNIE: Reprezentacja Szwecji ma nowego selekcjonera. Ważna informacja dla kibiców Pogoni Szczecin Hitowy transfer Theo Hernándeza coraz bardziej realny?! Hitowy transfer Theo Hernándeza coraz bardziej realny?! Wisła Kraków potwierdziła wyczekiwany transfer [OFICJALNIE] Wisła Kraków potwierdziła wyczekiwany transfer [OFICJALNIE] Ma najwięcej czystych kont w Ekstraklasie. Po weekendzie jest samodzielnym liderem Ma najwięcej czystych kont w Ekstraklasie. Po weekendzie jest samodzielnym liderem Jens Gustafsson: To jeden z najlepszych napastników, z jakimi pracowałem. Kolejny level Jens Gustafsson: To jeden z najlepszych napastników, z jakimi pracowałem. Kolejny level Real Madryt porozumiał się z gwiazdą. Czas na kluczowy krok Real Madryt porozumiał się z gwiazdą. Czas na kluczowy krok

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy