Thierry Henry klęczał przez 8 minut i 46 sekund podczas meczu MLS is Back Tournament [WIDEO]

Thierry Henry klęczał przez 8 minut i 46 sekund podczas meczu MLS is Back Tournament [WIDEO] fot. Montreal Impact
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Transfery.info

W nocy z czwartku na sobotę Montreal Impact podejmował New England Revolution (0:1). Na początku zawodów wszystkie oczy skierowane były na Thierry’ego Henry’ego, który postanowił przyłączyć się do akcji Black Lives Matter.

Francuz, podobnie jak jego rodak Marcus Thuram czy Anglik Jadon Sancho, jawnie walczą o równe prawa dla wszystkich czarnoskórych. Wydarzenia z 25 maja były ogniem zapalnym i wywołały falę protestów w całych Stanach Zjednoczonych.

Tego dnia, na oczach tłumu, policjant udusił George’a Floyda, a wszystko trwało 8 minut i 46 sekund. W efekcie, jakiś czas później, kongresmani Partii Demokratycznej wykonali gest Colina Kaepernicka, klęcząc właśnie przez tyle minut, ile trwała dramatyczna walka z czasem czarnoskórego Amerykanina.

Zeszłej nocy hołd nieżyjącemu oddał Thierry Henry, trener Montrealu Impact, który powtórzył ten gest i na początku spotkania z New England Revolution klęczał ubrany w koszulkę z napisem „Black Lives Matter”.

W pierwszym pojedynku MLS is Back Tournament ekipa prowadzona przez Francuza przegrała 0:1. Po stronie gości 86 minut na boisku spędził Adam Buksa, lecz gola nie strzelił. Zrobił to za to jego kolega z drużyny - Gustavo Bou.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Przyszłość Antoine'a Griezmanna wyjaśniona OFICJALNIE: Przyszłość Antoine'a Griezmanna wyjaśniona OFICJALNIE: Nowy klub Tomáša Pekharta OFICJALNIE: Nowy klub Tomáša Pekharta FC Barcelona: Andreas Christensen i Franck Kessié mogą odejść za darmo, jeśli nie zostaną zarejestrowani na czas FC Barcelona: Andreas Christensen i Franck Kessié mogą odejść za darmo, jeśli nie zostaną zarejestrowani na czas Dwa kluby w walce o Szymona Żurkowskiego Dwa kluby w walce o Szymona Żurkowskiego Wisła Kraków: Polski napastnik może trafić do „Białej Gwiazdy” Wisła Kraków: Polski napastnik może trafić do „Białej Gwiazdy” OFICJALNIE: Bartłomiej Drągowski w końcu związał się z nowym klubem OFICJALNIE: Bartłomiej Drągowski w końcu związał się z nowym klubem Drugi klub z Ekstraklasy pyta o Carlitosa Drugi klub z Ekstraklasy pyta o Carlitosa

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy