Thierry Henry zrezygnował z prowadzenia Montreal Impact [OFICJALNIE]

Thierry Henry zrezygnował z prowadzenia Montreal Impact [OFICJALNIE] fot. Jose Breton- Pics Action / Shutterstock.com
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Montreal Impact

Montreal Impact poinformował o odejściu z klubu Thierry’ego Henry’ego. To Francuz zrezygnował ze stanowiska jego trenera.

- Podjąłem tę decyzję z ciężkim sercem. Ostatni rok był dla mnie niezwykle trudny. Z powodu pandemii koronawirusa nie mogłem zobaczyć swoich dzieci. Niestety ze względu na trwające ograniczenia sytuacja nie uległaby zmianie. Ta separacja jest zbyt dużym obciążeniem zarówno dla mnie, jak i dzieci. Dlatego z wielkim smutkiem zdecydowałem się odejść z klubu i wrócić do Londynu - powiedział Henry.

Kanadyjski klub rywalizujący w MLS podziękował Francuzowi, informując, że rozpoczął już poszukiwania nowego szkoleniowca.

Henry prowadził Montreal od końcówki 2019 roku. W sumie drużyna rozegrała pod jego wodzą 29 meczów, notując w nich dziewięć zwycięstw, cztery remisy i 16 porażek. W sezonie 2020 zajęła dziewiąte miejsce w tabeli Konferencji Wschodniej MLS.

43-latek, który wcześniej pracował też w AS Monaco, ostatnio był łączony z objęciem Bournemouth. Władze „Wisienek” poinformowały już jednak, że zespół do końca sezonu poprowadzi Jonathan Woodgate.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Juventus i Milan rezygnują. W Superlidze zostają... dwa kluby OFICJALNIE: Juventus i Milan rezygnują. W Superlidze zostają... dwa kluby Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni Flick jednak nie obejmie reprezentacji Niemiec? Szansa na ciekawy krok w klubowej karierze! Flick jednak nie obejmie reprezentacji Niemiec? Szansa na ciekawy krok w klubowej karierze! Igrzyska Olimpijskie: Rozlosowano grupy piłkarskich turniejów Igrzyska Olimpijskie: Rozlosowano grupy piłkarskich turniejów Piotr Zieliński będzie miał nowego trenera?! Zaawansowane rozmowy Piotr Zieliński będzie miał nowego trenera?! Zaawansowane rozmowy Robert Lewandowski gotowy do gry. Rozpoczyna się walka o rekord Robert Lewandowski gotowy do gry. Rozpoczyna się walka o rekord Superliga nie daje za wygraną. Szykują się pozwy dla angielskich klubów Superliga nie daje za wygraną. Szykują się pozwy dla angielskich klubów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy