Thomas Müller o Złotej Piłce: Tak naprawdę nie mamy o czym dyskutować... Lewandowski musi wygrać

2021-11-27 22:13:41; Aktualizacja: 2 lata temu
Thomas Müller o Złotej Piłce: Tak naprawdę nie mamy o czym dyskutować... Lewandowski musi wygrać Fot. Federico Guerra Moran / Shutterstock.com

Thomas Müller wypowiedział się po meczu z Arminią Bielefeld na temat plebiscytu Złotej Piłki. Niemiec nie ma wątpliwości, że w tym roku triumfować powinien Robert Lewandowski.

W sobotnie popołudnie swój kolejny mecz w ramach Bundesligi rozgrywał Bayern Monachium. Ekipa prowadzona przez Juliana Nagelsmanna okazała się dziś minimalnie lepsza od Arminii Bielefeld i spotkanie zakończyło się rezultatem 1-0. Gola na wagę trzech punktów zdobył w 72. minucie Leroy Sané.

Całe spotkanie w barwach mistrzów Niemiec rozegrał natomiast Robert Lewandowski. Polak, który przewodzi ligowej klasyfikacji strzelców, tym razem nie trafił do siatki.

Po potyczce przed kamerami Sky stanął zespołowy kolega 33-latka Thomas Müller. Został on zapytany o to, kto jego zdaniem sięgnie po Złotą Piłkę. Gala ma odbyć się już w poniedziałek, 29 listopada. Niemiec nie miał żadnych wątpliwości.

- Tak naprawdę nie mamy o czym dyskutować. Lewandowski po prostu musi to wygrać i kropka. On na to po prostu zasłużył. Oczywiście ludzie w Hiszpanii powiedzą, że Benzema też dobrze sobie radził, ale Robert wygrał z nami wszystko. Później ceremonię odwołano, ale on i w tym roku potwierdził, że jest najlepszy. Pobił przecież legendarny rekord Gerda Müllera - stwierdził.

- Wystarczy przyjrzeć się temu, co wyprawia w reprezentacji Polski, gdzie ma niewątpliwie trudniejsze zadanie. On tam także strzela i nie ma w tej chwili lepszego zawodnika. Lewandowski musi wygrać Złotą Piłkę - zakończył.

Napastnik Bayernu Monachium rozegrał w tym sezonie łącznie 20 meczów. W tym czasie strzelił 25 goli i zanotował dwie asysty.