Thomas Partey o krok od Arsenalu? Jest pierwsza oferta

Thomas Partey o krok od Arsenalu? Jest pierwsza oferta fot. Thomas Partey I Instagram
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Corriere dello Sport

Jak donoszą włoskie media, Arsenal złożył oficjalną propozycję za Thomasa Parteya.

Sytuacja Ghańczyka przez ostatni rok zmieniła się o 180 stopni. Z zawodnika wygwizdywanego przez własnych kibiców przeistoczył się on w gracza absolutnie kluczowego dla Diego Simeone. 26-latek szczególnie zaimponował w meczu rewanżowym 1/8 finału Ligi Mistrzów przeciwko Liverpoolowi, czym zwrócił na siebie uwagę „Kanonierów”.

Londyńczycy szybko przekuli swoje zainteresowanie w ofertę transferową, która według „Corriere dello Sport” odpowiada sumie zapisanej w kontrakcie defensywnego pomocnika. Klauzula wykupu wynosi 50 milionów euro, zatem Arsenal, nie bacząc na kryzys wywołany pandemią koronawirusa, zaczął negocjacje z wysokiego C.

To nie wszystko. Powyższe źródło przekonuje bowiem, że zawodnik jest właściwie o krok od przeprowadzki na Emirates Stadium i wiele wskazuje na to, że Mikel Arteta, który jest wielkim fanem talentu Thomasa Parteya, już wkrótce dopnie swego.

Nie można jednak zapominać, że na drugim biegunie cały czas toczą się rozmowy kapitana reprezentacji Ghany z Atlético Madryt. „Los Rojiblancos” chcą przedłużyć z nim umowę i oferują mu sporą podwyżkę. Porozumienie miałoby zostać zawarte do 30 czerwca 2025 roku, przy czym jego klauzula z pewnością również poszybowałaby w górę.

26-latek w aktualnym sezonie zgromadził 35 występów, zaznaczając swoją obecność trafieniem i trzema kluczowymi podaniami.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Złoty But: Klasyfikacja najlepszych strzelców w Europie Złoty But: Klasyfikacja najlepszych strzelców w Europie Alex Teixeira coraz bliżej nowego klubu i... zmiany reprezentacji?! Alex Teixeira coraz bliżej nowego klubu i... zmiany reprezentacji?! Maciej Bartoszek po meczu Korony Kielce: Niektórzy zawodnicy powinni zastanowić się, czy chcą dalej uprawiać ten sport Maciej Bartoszek po meczu Korony Kielce: Niektórzy zawodnicy powinni zastanowić się, czy chcą dalej uprawiać ten sport Kluczowe miesiące dla przyszłości Pogby. Nowy kontrakt w Manchesterze United albo transfer Kluczowe miesiące dla przyszłości Pogby. Nowy kontrakt w Manchesterze United albo transfer Trzęsienie ziemi w Schalke. Zwolniono trenera, dyrektora sportowego i kierownika drużyny Trzęsienie ziemi w Schalke. Zwolniono trenera, dyrektora sportowego i kierownika drużyny OFICJALNIE: Aktualny mistrz Chin zaprzestał działalności ze skutkiem natychmiastowym OFICJALNIE: Aktualny mistrz Chin zaprzestał działalności ze skutkiem natychmiastowym Ciekawy zapis w kontrakcie Cavaniego. Urugwajczyk otrzyma dwa miliony euro, jeśli… Manchester United się go pozbędzie Ciekawy zapis w kontrakcie Cavaniego. Urugwajczyk otrzyma dwa miliony euro, jeśli… Manchester United się go pozbędzie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy