Timothy Weah zostanie wypożyczony z PSG. Wszystko ustalone!

Timothy Weah zostanie wypożyczony z PSG. Wszystko ustalone! fot.
Karol Brandt
Źródło: L’Équipe

Według francuskich dziennikarzy w najbliższych dniach Timothy Weah wyruszy do Glasgow, by sfinalizować swoje wypożyczenie do Celticu.

18-letni Amerykanin latem awansował do pierwszego zespołu Paris Saint-Germain, w barwach którego rozegrał łącznie tylko trzy spotkania, strzelając dwie bramki. Celem Francuzów jest wypożyczenie swojego napastnika bez opcji kupna. Takie rozwiązanie odpowiada „The Bhoys” i w najbliższych dniach zostanie sformalizowane. 

Według „L’Équipe” w piątek zawodnik przedłużył swoją umowę z paryżanami do 30 czerwca 2021 roku, a już w niedzielę lub w poniedziałek wyleci do Glasgow. Tym samym Weah, który ma już na koncie osiem występów w amerykańskiej kadrze, najbliższe miesiące ma spędzić na Celtic Park, gdzie powinien dostać tak potrzebne w młodym wieku boiskowe minuty.

W Szkocji spotka on swojego byłego kolegę z Paris Saint-Germain, Odsonne’a Édouarda, wykupionego przez Celtic latem za kwotę ponad dziesięciu milionów euro.  20-letni Edouard w Glasgow radzi sobie znakomicie. W tym sezonie Premiership strzelił dziewięć bramek i zaliczyć pięć asyst w 18 meczach, do tego dorzucając pięć goli i asystę w 11 meczach w europejskich pucharach.

Tim Weah, syn George'a, obecnego prezydenta Liberii, a w przeszłości triumfatora plebiscytu Złotej Piłki, uważany jest za jeden z największych talentów akademii Paris Saint-Germain.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy