Timothy Weah zostanie wypożyczony z PSG. Wszystko ustalone!

Timothy Weah zostanie wypożyczony z PSG. Wszystko ustalone!
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: L’Équipe

Według francuskich dziennikarzy w najbliższych dniach Timothy Weah wyruszy do Glasgow, by sfinalizować swoje wypożyczenie do Celticu.

18-letni Amerykanin latem awansował do pierwszego zespołu Paris Saint-Germain, w barwach którego rozegrał łącznie tylko trzy spotkania, strzelając dwie bramki. Celem Francuzów jest wypożyczenie swojego napastnika bez opcji kupna. Takie rozwiązanie odpowiada „The Bhoys” i w najbliższych dniach zostanie sformalizowane. 

Według „L’Équipe” w piątek zawodnik przedłużył swoją umowę z paryżanami do 30 czerwca 2021 roku, a już w niedzielę lub w poniedziałek wyleci do Glasgow. Tym samym Weah, który ma już na koncie osiem występów w amerykańskiej kadrze, najbliższe miesiące ma spędzić na Celtic Park, gdzie powinien dostać tak potrzebne w młodym wieku boiskowe minuty.

W Szkocji spotka on swojego byłego kolegę z Paris Saint-Germain, Odsonne’a Édouarda, wykupionego przez Celtic latem za kwotę ponad dziesięciu milionów euro.  20-letni Edouard w Glasgow radzi sobie znakomicie. W tym sezonie Premiership strzelił dziewięć bramek i zaliczyć pięć asyst w 18 meczach, do tego dorzucając pięć goli i asystę w 11 meczach w europejskich pucharach.

Tim Weah, syn George'a, obecnego prezydenta Liberii, a w przeszłości triumfatora plebiscytu Złotej Piłki, uważany jest za jeden z największych talentów akademii Paris Saint-Germain.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Kapustka nie trafi do Legii Kapustka nie trafi do Legii Liverpool najbliżej pozyskania Wernera, ale Niemiec otrzymał też dwie inne propozycje Liverpool najbliżej pozyskania Wernera, ale Niemiec otrzymał też dwie inne propozycje OFICJALNIE: Premier League uruchamia Galerię Sław. Pierwsi piłkarze znajdą się w niej już w marcu OFICJALNIE: Premier League uruchamia Galerię Sław. Pierwsi piłkarze znajdą się w niej już w marcu Manchester City idzie na wojnę z UEFA. OFICJALNIE: Klub złożył odwołanie do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu Manchester City idzie na wojnę z UEFA. OFICJALNIE: Klub złożył odwołanie do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu Liga Mistrzów: TVP dokonała wyboru rewanżowych meczów, które pokaże na swojej antenie Liga Mistrzów: TVP dokonała wyboru rewanżowych meczów, które pokaże na swojej antenie Nie tylko Slisz. Legia zasadza się na hit transferowy Nie tylko Slisz. Legia zasadza się na hit transferowy Legia Warszawa OFICJALNIE potwierdziła testy medyczne Slisza Legia Warszawa OFICJALNIE potwierdziła testy medyczne Slisza

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy