Tite zapowiedział swoje odejście z reprezentacji Brazylii

Tite zapowiedział swoje odejście z reprezentacji Brazylii fot. Celso Pupo / Shutterstock.com
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Redacao sportv I Ge.Globo

Selekcjoner reprezentacji Brazylii Tite przyznał, że po Mistrzostwach Świata w Katarze opuści drużynę narodową.

Unikający w ostatnim czasie wywiadów Tite gościł w programie „Redação sportv” i to właśnie w jego trakcie zapowiedział odejście z reprezentacji po mundialu. Jednocześnie podkreślił on, że chce osiągnąć na nim sukces. Selekcjoner marzy o triumfie na Mistrzostwach Świata.

60-latek, w przeszłości szkoleniowiec między innymi Juventude, Grêmio Porto Alegre, Corinthians, Atlético Mineiro, Palmeiras czy Internacionalu został selekcjonerem reprezentacji swojego kraju w 2016 roku. Od tamtej pory „Canarinhos” rozegrali pod jego wodzą 70 meczów. Zanotowali 52 zwycięstwa, 13 remisów oraz tylko pięć porażek.

Na mundialu w 2018 roku Brazylijczycy doszli do ćwierćfinału, w którym ulegli Belgom 1:2. W 2019 prowadzony przez niego zespół wygrał Copa América.

Brazylia ma już zapewniony udział w MŚ w Katarze. W 15 dotychczasowych meczach eliminacji zdobyła ona 39 punktów, nie ponosząc ani jednej porażki.

W programie „Redação sportv” Tite wyraził również swój sprzeciw wobec rozgrywania dwóch meczów z Argentyną przed mundialem. Jeden z nich jest zaległym spotkaniem eliminacji, a drugi wynika z podpisanej umowy. - To przyniesie nam efekt przeciwny do zamierzonego. Nic nam to nie da - przyznał.

Mundial w Katarze rozpocznie się 21 listopada.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] José Mourinho chce przechwycić cel transferowy FC Barcelona José Mourinho chce przechwycić cel transferowy FC Barcelona Górnik Zabrze: Lukas Podolski odejdzie? „Ma oferty z tych miejsc” Górnik Zabrze: Lukas Podolski odejdzie? „Ma oferty z tych miejsc” Liverpool z najdroższym transferem obrońcy w historii futbolu? „The Reds” liderem wyścigu Liverpool z najdroższym transferem obrońcy w historii futbolu? „The Reds” liderem wyścigu Legia Warszawa: Dominik Hładun przyznaje. „To mnie najbardziej zaskoczyło” Legia Warszawa: Dominik Hładun przyznaje. „To mnie najbardziej zaskoczyło” Poruszające wyznanie Alphonso Daviesa. „Jestem bardzo popularnym przegrywem” Poruszające wyznanie Alphonso Daviesa. „Jestem bardzo popularnym przegrywem” Transfery - Relacja na żywo [27/03/2023] Transfery - Relacja na żywo [27/03/2023] Polska - Albania. Gdzie oglądać mecz eliminacji EURO 2024? [TRANSMISJA TV | ONLINE] Polska - Albania. Gdzie oglądać mecz eliminacji EURO 2024? [TRANSMISJA TV | ONLINE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy